امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80992
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حسین نوش آبادی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حسین نوش آبادی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه وزارت ارشاد عضوی از خانواده بزرگ فرهنگی و جزئی از پیکره فرهنگ کشور است، افزود: بخشی از فعالیت‌های فرهنگی کشور بر عهده وزارت ارشاد است و این وزارتخانه بر اساس قوانین و اهداف تعیین شده پیش می‌رود.

وی به مسئولیت رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان نمایندگان مردم در بین مسئولان و دولت و به عنوان رکن چهارم دموکراسی اشاره کرد و افزود: وجود مطبوعات سالم و رسانه‌های جهت‌دار برای رسیدن به شکوفایی و رشدی که مدنظر نظام و رهبری است، ارزش است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت ارشاد وجود رسانه‌ها را فرصتی برای هر جامعه دانست و گفت: ارائه آمار نشریات و مطبوعات موجود در همدان نشان از ظرفیت خوب استان دارد که باید از این فرصت برای رشد و اعتلای فرهنگ استان بهره گرفته شود.

* فرهنگ بسترساز و تبیین کننده سعادت هر کشور است

وی ادامه داد: اگر قرار است به شکوفایی اقتصادی و اعتلای فرهنگی برسیم باید از همه نهادها استفاده کنیم چرا که توسعه و عزم ملی با استفاده از همه ظرفیت‌ها محقق می‌شود.

نوش‌آبادی با اشاره به این که اگر هرکس را به بهانه‌ای دور کنیم، عزم ملی محقق نخواهد شد، بیان داشت: فرهنگ بسترساز و تبیین کننده سعادت هر کشور است و برنامه‌های فرهنگی نیز متأثر از سیره نبوی و مکتب علوی است.

وی به ظرفیت بزرگ قانون اساسی در تبیین ارزش‌های نظام اشاره کرد و افزود: قانون اساسی معتبر جمهوری اسلامی ایران، اختیاراتی به مسئولان قوا و سایر ارکان جامعه داده و همگان موظف در بکارگیری این قوانین هستند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت ارشاد بر تقویت کانون‌های مساجد به عنوان یک ظرفیت مردمی تأکید کرد و اظهار داشت: با شکل‌گیری معاونت قرآن و عترت در وزارت ارشاد باید بر ترویج فرهنگ قرآنی و عترت نیز تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه همدان استانی تاریخی و تمدن‌ساز با ظرفیت‌های فراوان است، افزود: استان همدان در حوزه علم و ادب نیز شاهد رشد و پرورش انسان‌های بزرگ، علما، دانشمندان و استعدادهای موجود در ظرفیت‌های فرهنگی بوده است.

* همدان تغذیه‌کننده نیازهای انتشاراتی غرب و شمال غرب کشور است

نوش‌آبادی در ادامه به ظرفیت‎های نشر استان نیز اشاره کرد و گفت: همدان تغذیه‌کننده نیازهای انتشاراتی غرب و شمال غرب کشور شناخته شده و این استان با ظرفیت‌های نشر موجود بیشتر فعالیت حوزه چاپ و نشر غرب کشور را بر عهده گرفته است.

وی به برگزاری جشنواره‌ای ملی و بین‌المللی در همدان اشاره کرد و افزود: برگزاری چندین سال متوالی جشنواره فیلم کودک و نوجوان و همچنین برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان از ظرفیت‌های این استان به شمار می‌رود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد با تأکید بر اینکه وزارت ارشاد مصمم به توزیع برگزاری جشنواره‌ها در سطح کشور است، افزود: وزارت ارشاد بر آن است تهران تنها برگزار کننده و متصدی جشنواره‌ها نباشد و اکنون بسیاری از جشنواره‌ها در استان‌ها برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بهترین ابزار برای رسیدن به مفاهیم ذهنی و عینی، رسیدن به مطالبات واقعی از این رهگذر است و وزارت ارشاد به دنبال آن است که فرهنگ جامعه با ابزارهای فرهنگی عجین شود.

نوش‌آبادی اضافه کرد: اگر امروز رسانه‌ها و مطبوعات، فیلم‌ها و عکاسی‌ها نتواند مصادیق رشد و شکوفایی اقتصادی و اعتلای فرهنگی را در جامعه ترویج کند، دیگر فرهنگ معنایی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه آثار و محصولات فرهنگی کشور با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست، افزود: ایران منشأ تمدن و فرهنگ و هنر در تاریخ بشریت بوده و دانش زیادی در تکوین بشریت داشته، و باید از هنر و فرهنگ خود در همه امور استفاده کند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت ارشاد در پایان با بیان اینکه وزارت ارشاد به دنبال تببین اهداف نظام است، افزود: با تغییر دولت رویکردهای اصلی نظام تغییر نمی‌کند، بلکه تنها سلیقه‌های متفاوتی اعمال می‌شود که سلیقه‌ها نیز ذاتاً با هم متفاوت است.
انتهای پیام/89003/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها