امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81005
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
بهرام ریحانی هنرمند پانتومیم کشور که این روزها درگیر بیمرای سرطان کبد است، در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس، اظهار داشت: یکم اردیبهشت ماه بعد از ...

بهرام ریحانی هنرمند پانتومیم کشور که این روزها درگیر بیمرای سرطان کبد است، در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس، اظهار داشت: یکم اردیبهشت ماه بعد از گذراندن دوره چهارم شیمی درمانی از بیمارستان مرخص شدم و 11 همین ماه دوره پنجم آن آغاز می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال کدامیک از مسئولین فرهنگی از شما عیادت کردند، گفت: به غیر از حسین طاهری رئیس مرکز هنرهای نمایشی و شهرام کرمی مدیر تالار هنر، مسئول دیگری از من عیادت نکرد.

* هنرمند نباید دستش جلوی هیچکس دراز کند

این هنرمند پانتومیم در خصوص حمایت‌های مالی از جانب مدیران نیز گفت: حقیقتا به دنبال هیچ حمایت مالی از هیچ کسی نیستم. به من گفتند نامه‌ای را به فلان مدیر بنویس تا مورد حمایت مالی قرار بگیری، اما کار هنرمند نوشتن نامه نیست، هنرمند نباید دستش را برای کمک جلوی هیچکس دراز کند. من این کار را نخواهم کرد زیرا بزرگترین حامی مالی دنیا یعنی خدا پشت سر من است.
 ریحانی با بیان اینکه منتظر اجرای پانتومیم برای کودکان سرطانی محک هستم، گفت: دکترم گفته 12 دوره شیمی درمانی خواهم داشت که تا پایان تابستان بطول می‌انجامد. ایمانم بر این است که زودتر بهبود یابم و کار پانتومیم انجام دهم، چند روز پیش خانمی از مؤسسه محک با من تماس گرفت و گفت، شما همان آقای ریحانی هستید که برای کودکان سرطانی پانتومیم اجرا کردید، بعد از دریافتن حقیقت متأثر شد و گفت چه کمکی از ما برمی‌آید، به او گفتم برایم دعا کنید تا هرچه زودتر خوب شوم و برای بچه‌های سرطانی محک پانتومیم اجرا کنم همین حال مرا خیلی خیلی خوب خواهد کرد.

* بزرگترین حاملی دنیا پشتوانه‌ام است
 
در ادامه وی به تغییر نگاهش به زندگی اشاره کرد و بیان داشت: هیچکس نمی‌گوید خدا را شکر سرطان گرفتم اما این بیماری دریچه‌هایی بر روی من باز کرد تا به شکل دیگری به زندگی نگاه کنم. هزینه‌های بیماری سرطان کمرشکن است، اما من باور قلبی دارم به واسطه حمایت بزرگترین حامی مالی دنیا یعنی خدا تمام مشکلات مرتفع می‌شود.

* امیدم به زندگی صد در صد است

 این هنرمند تئاتر با انتقاد از مرده پرستی مسئولان، اظهارداشت: کمک باید از صمیم قلب باشد؛ باید با حفظ کرامت و شان انسان باشد. به هر حال من این بیماری را شکست خواهم داد اما نقطه تاریک برای کسانی می‌ماند که صبر می‌کنند تا هنرمند بمیرد و بعد پیام بدهند. امیدم به زندگی صددرصد است ولی اگر یک درصد از این دنیا رفتم هیچ تمایلی ندارم هیچ مسئولی برایم پیام تسلیت بدهد زیرا این کار را دوست ندارم. 

ریحانی ادامه داد: نباید ما جمعیت مرده‌پرستی باشیم تا زمانی که فردی هست به او توجهی نمی‌کنیم اما بعد از مرگ پیام می‌دهند که او اینطور بود و آنطور. از هیچکس گلایه و انتظاری ندارم و این در آینده به همه ثابت خواهد شد که بزرگترین حامی دنیا یعنی خدا پشتوانه من است و مطمئنم که همه قرض‌هایی که برای درمانم کرده‌ام در کوتاهترین زمان ممکن تسویه خواهد شد.

وی در پایان گفت: خدا حواسش به من هست و همانطور که من دوستش دارم او هم مرا دوست دارد. منتظرم هر چه زودتر برای کودکان سرطانی محک اجرای پانتومیم داشته باشم.

بهرام ریحانی هنرمندی است که طولانی‌ترین نمایش ایران را به مناسبت انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت جهان اسلام از تهران تا اصفهان اجرا کرد. وی همچنین در روز خلیج فارس طولانی‌ترین نمایش کشور را در سواحل خلیج فارس به اجرا گذاشت و پس از مرگ سه کوهنورد ایرانی در کوه های سر به فلک کشیده هیمالایا به یاد آنها به قله دماوند صعود کرد و در آنجا به یاد این سه کوهنورد اجرای پاتومیم کرد. او این روزها با سرطان کبد می‌جنگد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها