امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81009
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، هفته طراحی گرافیک ایران عصر روز گذشته با حضور معاون هنری و زرین کلک - استاد اخراجی دانشگاه تهران - و بعضی ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، هفته طراحی گرافیک ایران عصر روز گذشته با حضور معاون هنری و زرین کلک - استاد اخراجی دانشگاه تهران - و بعضی علاقمندان گرافیک در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد.در این مراسم فیلم کوتاهی به نمایش درآمد که مراحل ساخت سازه ای را در کویر به مناسبت گرامی داشت هفته گرافیک به تصویر کشیده بود.

 

در این مراسم زرین کلک  گفت:ا اصلاً امید و انتظاری نداشته باشید که خبری از شما بگیرند مگر برای مراسمی در زمانی که بهتر است نگویم.

 

علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد نیز در این مراسم  از تعامل با انجمن های هنری سخن گفت و اعلام کرد : هنرمندان باید در کنار معاونت هنری قرار گیرند و با انجام امور این نظریه را ثابت کنند که برای انجام درست امور باید هر کاری را به اهل آن سپرد.

 

 

لازم به ذکر است نورالدین زرین کلک چندسال پیش به واسطه رفتار زننده‌اش نسبت به یک دختر دانشجوی محجبه، توبیخ و با اصرار بر رفتار زشتش از دانشگاه اخراج شد و به آمریکا مهاجرت کرد.وی که پیشتر همواره در کلاس ها نظر تمسخرآمیزی نسبت به اعتقادات مذهبی دانشجویان داشته است حالا او بدون هیچ گونه ابراز پشیمانی از توهین یا رفتارهای موهنش نسبت به عقاید مذهبی گویا از فراموشی مردم و سهل گیری مسولان فرهنگی استفاده کرده و دوباره درجایگاه پیشکسوت و اسطوره گرافیک و پدر انیمیشن قرار گرفته است.

از سوی دیگر،نکته قابل تامل مشخص تر شدن مسیر حرکت نگران کننده علی مرادخانی - حتی پس از ابراز نگرانی بزرگان نظام درباره فرهنگ - است.حضور معاون هنری در برنامه های خاص و واکنش های عامدانه او مانند عکس العمل او دربرابر بحث های مربوط به تکخوانی خانم ها در یک مراسم و ... یا حضور او در بعضی برنامه ها در کنار افرادی که مشکلاتی را داشته اند و رفتارهایی از این دست حالا دیگر جای بررسی موشکافانه هنرمندان و مسولین متعهد و انقلابی را طلب می کند.بررسی هایی که با وجود عملکرد چند ماه گذشته ، دیگر شائبه سهوی بودن و اشتباه بودن  این جهت گیری و حرکت های او را هر روز  کم رنگ تر می کند.

 

انتهای پیام / ا

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها