امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81015
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، اکرم دمیتراش یکشنبه شب در نشست اتاق بازرگانی بوشهر و تجار ترکیه‌ای اظهار کرد: کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، اکرم دمیتراش یکشنبه شب در نشست اتاق بازرگانی بوشهر و تجار ترکیه‌ای اظهار کرد: کشور قدرتمندی مثل ایران که بودجه آن 500 میلیارد دلار است و 77 میلیون نیز جمعیت دارد به عنوان کشوری قوی در دنیا به شمار می‌آید.

رئیس اتاق بازرگانی ازمیر ترکیه ادامه داد: ایران را در منطقه کشوری بزرگ می‌بینیم و بعد از انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور این قدرت بزرگ بیشتر نمایان شده است.

وی تصریح کرد: حجم مبادلات در کشور ترکیه 900 میلیارد دلار است که 400 میلیارد دلار آن را از طریق صادرات به دست می‌آوریم.

دمیتراش یادآور شد: کشور ترکیه جزو 22 کشور اکونومی دنیا محسوب می‌شود و با این نیرو می‌تواند در عرصه اقتصادی کارهای بزرگی را انجام دهد.

رئیس اتاق بازرگانی ازمیر ترکیه تصریح کرد: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سفری که به تهران داشت یک قرارداد تجاری ترجیحی را با مقامات ایرانی قید کرد که مربوط به 140 قلم کالا می‌شود.

دمیتراش تاکید کرد: با کوتاه شدن دیوار گمرکی بین ایران و ترکیه حجم همکاری‌های اقتصادی این دو کشور از میزان فعلی بالاتر نیز خواهد رفت.

رئیس اتاق بازرگانی ازمیر ترکیه افزود: در توافقات تجاری صورت گرفته بین ایران و ترکیه حجم معاملات روی 15 میلیارد دلار هدف‌گذاری شده است و انتظار می‌رود با افزایش سطح همکاری‌های دو کشور، این میزان به 30 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: برخورد اروپا و آمریکا با ایران ظالمانه بوده است ولی ما برعکس آنها همیشه در کنار ایران هستیم.

دمیتراش با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 5+1 در ژنو اظهار کرد: تحریم‌ها علیه ایران با توافقات اولیه که صورت گرفته کاهش داشته است و امیدواریم باز هم کاهش داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ترکیه گفت: پروتکلی میان ایران و ترکیه به امضا رسیده است که به موجب آن در اواخر سال 2014 نمایشگاه تخصصی ترکیه در تهران گشایش یابد و در اوایل سال 2015 نیز ایران نمایشگاه اختصاصی محصولات خود را در ترکیه برپا خواهد کرد.
انتهای پیام/66006/ز40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها