امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81022
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۱
تعداد بازدید: 61
فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فرا رسیدن هفته کارگر اظهار داشت: نقش کارگر در ...

فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فرا رسیدن هفته کارگر اظهار داشت: نقش کارگر در اقتصاد کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و طبق فرمایش امام راحل حیات جامعه مرهون کار و کارگر است.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران افزود: بزرگترین دغدغه کارگر حفظ اشتغال است چون در چند سال گذشته با اجرای غلط فاز اول هدفمندی یارانه‌ها شاهد تورم رکودی و رکود در صنعت بودیم و تورم رکودی منجر شد که کارخانجات با حداقل ظرفیت و نیروی انسانی کار کند.

وی ادامه داد: همچنین با ورود نسل جوان دهه 60 به صنعت، ایجاد اشتغال اهمیت زیادی پیدا کرده و همچنین دغدغه بعدی کارگران، تقویت قدرت خرید آنهاست.

توفیقی افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که برای افزایش حقوق کارگران وجود داشت اگر افزایش حقوق در سال جاری بیش از رقم کنونی بود، دردی دوا نمی‌شد و کارگران بیشتر از افزایش حقوق به دنبال افزایش قدرت خریدشان هستند.

وی ادامه داد:‌ افزایش قدرت خرید ایجاد نمی‌شود مگر باارتقا صنعت داخلی، کاهش تورم و تزریق سهم صنعت.

وی همچنین با اشاره به حقوق اجتماعی کارگران گفت: یکسان سازی نرخ مالیات یکی از این مسائل بود که خوشبختانه انجام شد.

توفیقی ایجاد تحصیل رایگان برای فرزندان کارگران کشور و ارزشمند شدن دفترچه‌های بیمه را از موارد مورد اهمیت در قشر کارگر دانست.

این فعال کارگری در مورد حوادث ناشی از کار افزود: وقتی دستگاه‌های کارخانجات فرسوده هستند و تنها به افزایش تولید فکر می‌شود، حوادث کارگری افزایش پیدا می‌کنند.

به گفته وی بالا نبودن سیستم ایمنی دستگاه‌های تولیدی نیز از دیگر عوامل ایجاد حوادث است.

توفیقی ابراز امیدواری کرد مصوبه هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی در مورد مسکن امید کارگران هر چه سریع‌تر تصویب شود، زیرا کارگران به دلیل دوری مسافت مسکن مهر از مراکز صنعتی تمایل زیادی به این مسکن نشان ندادند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها