امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81032
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۲
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور قانون اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور قانون اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را 14 روز پس از ابلاغیه رئیس مجلس، برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی 23 فروردین‌ماه قانون مذکور را برای اجرا به روحانی ابلاغ کرده بود اما رئیس‌جمهور علیرغم صراحت ماده یک قانون مدنی که تأکید دارد رئیس‌جمهور حداکثر 5 روز پس از ابلاغیه رئیس مجلس فرصت ابلاغ قانون را دستگاه‌های اجرایی دارد، این قانون را 14 روز پس از ابلاغ لاریجانی به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

در ماده یک قانون مدنی آمده است: مصوبات مجلس شورای اسلامی و نتیجه همه‌پرسی پس از طی مراحل قانونی به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود. رئیس‌جمهور باید ظرف «مدت پنج روز» آن را امضا و به مجریان ابلاغ نماید و دستور انتشار آن را صادر کند و روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ،
منتشر نماید.

تبصره: در صورت استنکاف رئیس‌جمهور از امضا یا ابلاغ در مدت مذکور در این ماده به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نماید.

لاریجانی 23 فروردین این قانون را برای اجرا به روحانی ابلاغ کرده است اما رئیس‌جمهور 6 اردیبهشت ابلاغیه قانون مذکور به دستگاه‌های اجرایی را امضا کرده است.

متن نامه علی لاریجانی به روحانی و نیز نامه رئیس‌جمهور به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

شماره1823/173         23/1/1393

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه علنی روز سه‌شـنبه مورخ 30/8/1391 مجلـس که با عـنوان طرح دوفوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم و مطابق اصل یکصد و دوازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال گردیده بود، با تأیید آن مجمع به پیوست ابلاغ می‌گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

شماره9881                6/2/1393

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون اصلاح ماده (84) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران» که در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ سی‌ام آبان ماه یکهزار و سیصد و نود و یک مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 17/12/1392 از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام، موافق با مصلحت نظام تشخیص داده شد و طی نامه شماره 1823/173 مورخ 23/1/1393 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، به پیوست جهت اجراء ابلاغ می‌گردد.

رئیس جمهور ـ حسن روحانی

قانون اصلاح ماده (84) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران

ماده واحده ـ ماده (84) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 به شرح ذیل اصلاح می‌شود:

1ـ در تبصره (1) بند (ج) عبارت «هر چهار ماه یک بار» جایگزین عبارت «سالی دو بار» می‌شود.

2ـ جزء (11) بند (د) به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:

«11ـ افتتاح یا بستن حساب‌های ارزی در حساب‌های موردنظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و حساب‌های ریالی نزد بانک مرکزی و معرفی صاحبان امضای مجاز از بین اعضای هیأت عامل، رئیس و سایر مدیران صندوق»

3ـ در جزء (7) بند (د) عبارت «مگر اینکه به هیأت عامل تفویض شده باشد» حذف و عبارت «و هیچکدام از وظایف هیأت امناء قابل تفویض به هیأت عامل و مراجع دیگر نیست و اختیارات تفویض شده قبلی نیز لغو می‌شود» جایگزین می‌گردد.

4ـ تبصره (2) بند (ح) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

تبصره2ـ منابع صندوق فقط در حساب‌های موردنظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نگهداری خواهد شد.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ سی‌ام آبان‌ماه یکهزار و سیصد و نود و یک مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 17/12/1392 از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام موافق با مصلحت نظام تشخیص داده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها