امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81043
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سایمون گس» مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه انگلستان و نماینده این کشور در ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سایمون گس» مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه انگلستان و نماینده این کشور در گروه 1+5 امروز (دوشنبه) وارد تهران می‌شود تا با مسئولان ایرانی در خصوص مسائل دوجانبه و تحولات بین‌المللی به گفت‌وگو بنشیند.

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیشب از سفر «سایمون گس» مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه انگلستان در روز دوشنبه به تهران خبر داد.

وی افزود: سایمون گس مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس در این سفر پیرامون مسائل دوجانبه و بین‌المللی گفت‌گوهایی را با چند تن از مسئولان سیاسی انجام خواهد داد.

به گزارش فارس، سایمون گس در حال حاضر نماینده انگلستان در گروه 1+5 است.
 سایمون گس و وندی شرمن نمایندگان انگلستان و آمریکا در ۱+۵

او طی سال‌های 2009 تا 2011 عهده‌دار سفارت انگلستان در ایران بوده است.

هشتم آذر ماه 1390 پس از تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس در تهران همزمان با یکمین سالگرد شهادت مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای کشورمان و 2 روز پس از تصویب طرح دوفوریتی مجلس شورای اسلامی در ششم آذر ماه مبنی بر کاهش روابط تهران و لندن، دانشجویان معترض وارد سفارت انگلستان در تهران و همچنین باغ قلهک شدند و در حدود 6 ساعت در آنجا حضور داشتند. این اقدام که واکنش دولت انگلستان را در پی داشت، به فراخواندن دیپلمات‌های انگلیسی از تهران و فرصتی 48 ساعته به دیپلمات‌های ایرانی برای ترک خاک انگلیس منجر شد.

پس از مدتی عمان و سوئد به عنوان حافظان منافع دو کشور معرفی شدند.

محمدجواد ظریف و ویلیام هیگ همتای انگلیسی او در حاشیه شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و در خصوص مناسبات تهران و لندن گفت‌وگو کردند و پس از چندین دور گفت‌وگوی معاون وزیر خارجه ایران و سایمون گس، در نهایت دو طرف توافق کردند که کاردار غیرمقیم (ترددی) معرفی کنند.

در حال حاضر آجی شارما کاردار غیرمقیم انگلستان در ایران و محمدحسن حبیب الله زاده کاردار غیرمقیم ایران در انگلستان است.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار