امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81050
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، اعلاء الوان پیش از ظهر امروز در پیام ویدئویی خود به نخستین کنفرانس بین‌المللی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، اعلاء الوان پیش از ظهر امروز در پیام ویدئویی خود به نخستین کنفرانس بین‌المللی سلامت نیروی کار در سمنان اظهار داشت: شهر سمنان، یک مرکز علمی، فرهنگی، کشاورزی و صنعتی است که دارای موسسه آموزش عالی با پیشرفت سریع به نام دانشگاه علوم پزشکی سمنان است.

وی تصریح کرد: جا دارد از نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان بین‌المللی کار، سازمان جهانی پزشکان خانواده (ونکا)، کمیسیون بین‌المللی سلامت حرفه‌ای و کارشناسان بین‌المللی و منطقه‌ای که با ارائه تجربیات و دانش خود، این رویداد مهم را پربارتر می‌کنند، سپاسگزاری کنم.

مدیر منطقه سازمان جهانی بهداشت افزود: سازمان جهانی بهداشت به شدت بر این باور است که نیروی کار سالم برای دستیابی توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی در تمام سطوح حیاتی است و نیروی کار یک گروه کلیدی هدف برای سیاستگذاری سلامت است.

وی گفت: محل کار یک نقطه ورود مهم و یک فضای مناسب برای مداخلات بهداشت عمومی در نظر گرفته می‌شود؛ علی‌رغم اینکه بیانیه آلماتا در زمینه مراقبت بهداشت اولیه در آن خواستار شده که خدمات بهداشتی تا حد امکان منطبق بر محل کار و زندگی مردم باشد؛ اما مناسب بودن محل کار در مورد تحقق چنین امر مهمی غالبا مورد چشم‌پوشی قرار می‌گیرد.

این مسئول افزود: رویداد حاضر در زمانی بسیار مناسب برگزار می‌شود؛ زیرا وضعیت اخیر و تجارب به دست آمده را مورد بررسی قرار می‌دهد و علایق واقعی همه ذی‌نفعان زمینه سلامت نیروی کار را احیا می‌کند؛ با هم‌فکری یکدیگر، ما می‌توانیم به بهترین انتخاب‌ها در زمینه سیاستگذاری و بهترین رویکردهای جدید به منظور پاسخ‌گویی به چالش‌های سلامت عمومی به طور اعم و پوشش جمعیت نیروی کار با خدمات مناسب سلامت حرفه‌ای به طور اخص بپردازیم.

وی تصریح کرد: به علت برخی عوامل و شرایط ما تاکنون نتوانسته‌ایم به این وضعیت مطلوب برسیم؛ این چالش به خاطر تخصیص منابع به اولویت‌های بهداشتی دیگر، عدم آگاهی کافی سیاستگذاران در زمینه این موضوع، هماهنگی نامناسب بین بخشی و نبود پرسنل بهداشتی آموزشی دیده می‌شود.

مدیر منطقه سازمان جهانی بهداشت افزود: همچنین باید به پیچیدگی زیاد در زمینه تخصیص منابع برای ارائه خدمات بهداشتی مورد نیاز برای تعداد رو به رشد افرادی که در بخش‌های غیررسمی کار می‌کنند، نیز پرداخته شود؛ در سال‌های اخیر، ما شاهد افزایش چشم‌گیر پرداختن به موضوع سلامت حرفه‌ای در میان کشورهای عضو، خصوصا بعد از تایید در مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت، هستیم.

این مسئول ادامه داد: برنامه اجرایی جهانی در زمینه سلامت کارگران یک رویکرد کلی‌نگر در زمینه بهداشت عمومی را به وجود آورده که سلامت حرفه‌ای و ایمنی با ارتقا و حفاظت از سلامت را ادغام می‌کند و هدف آن توجه به کارگران، خانواده‌ها و جوامع است.

مدیر منطقه سازمان جهانی بهداشت افزود: این برنامه همچنان به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت می‌پردازد و خدمات بهداشتی متناسب با نیازهای خاص نیروهای کار را فراهم می‌آورد و همچنین تاکید بیشتری را روی حمایت و ارتقای سلامت نیروهای کار و گروه‌های آسیب‌پذیر دیگر دارد.

وی تصریح کرد: کنفرانس جهانی سازمان جهانی بهداشت با موضوع سلامت و کار به سلامت حرفه‌ای در مراقبت بهداشت اولیه می‌پردازد و یک قدم مهم دیگر در جهت تدوین یک نقشه راه برای ارائه بهداشت حرفه‌ای در بافت مراقبت بهداشت اولیه را ترسیم می‌کند.

مدیر منطقه سازمان جهانی بهداشت گفت: یکی از برنامه‌های ابتکاری اما چالش‌برانگیز که فرصت‌هایی برای سلامت کارگران به وجود آورده است، برنامه رو به تکامل پوشش برای دسترسی به پوشش همگانی سلامت بوده که بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: خدمات یک‌پارچه سلامت با تمرکز بر مردم، کارشناسان سلامت حرفه‌ای و نظام سلامت را گرد هم می‌آورد تا به بررسی این چالش و تدوین مدل‌ها باشد؛ گردهمایی حاضر به نحوی که همه نیروهای کار خصوصا آنهایی که در معرض بیشترین خطر و نیاز هستند، از ارائه مراقبت بهداشتی بهره‌مند شوند، بسیار مهم است.

مدیر منطقه سازمان جهانی بهداشت افزود: خوشبختانه ما در منطقه مدیترانه شرقی، یک مدل الهام‌بخش ایرانی داریم؛ عبارت از ادغام سلامت حرفه‌ای در مراقبت‌های بهداشت اولیه بوده و لازم است از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در این‌باره تشکر و اعلام کنم که این تجربه در حال بازبینی توسط گروه‌های بین‌بخشی مرکب از کارشناسان بین‌المللی و منطقه‌ای است.

این مسئول ادامه داد: بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر با در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری‌های محیط کار در ارتباط است؛ بیانیه سیاسی مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با بیماری‌های غیرواگیر و برنامه اجرایی جهانی سازمان جهانی بهداشت برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر برای سال‌های اخیر فرصت‌هایی را برای تقویت تلاش‌هاب ه منظور پرداختن به بیماری‌های غیرواگیر میان کارگران و خانواده‌های آنها در محل کار به وجود می‌آورد.

وی تصریح کرد: امیدوارم این رویداد مهم علمی، شواهدی را در جهت فراهم آوردن بهترین مداخلات برای ارتقای پوشش خدمات سلامت نیروی کار به ارمغان آورد؛ امیدورام نتایج و رهنموردهای این اجلاس، در جلسات عالی هم‌اندیشی منطقه‌ای طی امسال مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
انتهای پیام/2249/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها