امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81054
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، «انور عکاشة»، یکی از رهبران بارز جماعت اسلامی و یکی از افرادی که گفته ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، «انور عکاشة»، یکی از رهبران بارز جماعت اسلامی و یکی از افرادی که گفته می‌شود، در عملیات ترور «انور سادات»، رئیس جمهور اسبق مصر دست داشت.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد که میزبانی مصر از «موسی ابو مرزوق»، یکی از رهبران جنبش حماس و تعدادی دیگر از رهبران این جنبش دلیل بر این امر است که موضوع بیم از حماس و تعامل محتاطانه با این جنبش به پایان رسیده و حکومت مصر ممکن است، به خط مشی پیش از انقلاب 25 ژانویه با حماس باز گردد.

عکاشه افزود: به اعتقاد من مصر برای برخورد با برخی از پرونده‌ها به خط مشی پیش از انقلاب 25 ژانویه باز خواهد گشت، ولی نمی‌توانیم بگوییم که اگر السیسی قدرت را در مصر به دست بگیرد، اوضاع به دوره پیش از انقلاب باز خواهد گشت؛ چرا که تاکنون حوادث به صورت کامل اتفاق نیفتاده و شاید در مراحل بعدی و با وجود رئیس جمهوری جدید در روند اوضاع تغییراتی صورت گیرد.

وی در مورد اظهارات حمدین صباحی در مورد تمایل وی به محاکمه السیسی در صورت رسیدن به قدرت گفت: هدف از این تصریحات تبلیغ برای صباحی است تا آرای اخوان المسلمین را جذب کند و این مسئله هیچ وقت اتفاق نخواهد افتاد؛ چراکه اخوان المسلمین مخالف صباحی هستند و همچنین انتخابات ریاست جمهوری را رد می‌کنند؛ ولی این اظهارات جدیداً در رسانه ها با هدف تبلیغات برای سیسی مورد سوء استفاده قرار گرفته و هدف دیگر از طرح این مسائل این است که انتخابات بین نامزدها برای آراء عمومی جدی نشان داده شود.

این رهبر جماعت اسلامی مصر در مورد مسئله آشتی نیز گفت: آشتی با اخوان المسلمین رخ خواهد داد، ولی مشخص کردن زمان آن امکان پذیر نیست و السیسی اگر بخواهد کشور را به سمت جلو پیش ببرد باید این کار را انجام دهد؛ زیرا در شرایط کنونی نمی‌تواند کاری انجام دهد، هرچند که حکومت تدابیری از جمله آزادی رهبران و دیگران را در دستورکار خود قرار دهد؛ چراکه احکام قضایی در مورد محکومیت یا تبرئه در شرایط کنونی معنی خاصی ندارد، ولی باید با سران اخوان که در زندان هستند گفت‌وگوی مستقیم صورت بگیرد و این آشتی با میانجیگری خارجی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها