امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81067
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای‌ (NPT) از امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای‌ (NPT) از امروز هشتم اردیبهشت تا 19 اردیبهشت ماه (28 آوریل تا 9 می) در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار خواهد شد. 

این سومین نشست این کمیته است که برای فراهم کردن مقدمات کنفرانس بازنگری NPT که قرار است سال 2015 برگزار شود، برگزار می‌شود.

اولین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری در معاهده NPT در وین و دومین نشست آن در می 2013 در ژنو برگزار شد.

کنفرانس بازنگری در معاهده NPT هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود که آخرین نشست آن در سال 2010 در نیویورک برگزار شد.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای ریاست هیأت ایرانی در این نشست را برعهده دارد. او همچنین رئیس گروه کارشناسی ایران در مذاکرات با گروه 1+5 (آمریکا، آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلستان) است.

به گزارش فارس، به احتمال زیاد در حاشیه سومین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده NPT، نشست کارشناسان ایران و گروه 1+5 نیز برگزار می‌شود که به احتمال زیاد این نشست ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در نیویورک برگزار خواهد شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری در پایان سومین دور مذاکرات وین درباره گام پایانی توافقنامه ژنو که روزهای 19 و 20 فروردین در پایتخت اتریش برگزار شد، از برگزاری احتمالی جلسات کارشناسی ایران و 1+5 در حاشیه اجلاس کمیته مقدماتی NPT در نیویورک خبر داد و افزود: اکثر همکاران گروه کارشناسی ما برای شرکت در آن اجلاس آنجا خواهند بود و طرف مقابل نیز در آنجا حضور دارند و فرصت خوبی دارند که موضوعات فنی را در این دو هفته در حاشیه اجلاس مقدماتی NPT بررسی کنند.

چهارمین نشست ایران و گروه 1+5 درباره گام پایانی توافقنامه ژنو قرار است روز 24 اردیبهشت در شهر وین برگزار شود و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا 23 اردیبهشت ماه بر سر میز شام به رایزنی درباره این دور از مذاکرات خواهند پرداخت.

در چهارمین دور مذاکرات وین قرار است کار تدوین و نگارش توافقنامه جامع هسته‌ای ایران آغاز شود.

در سومین نشست که در وین برگزار شد، همه موضوعات مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران مرور شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها