امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81068
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 19
امید کریمیان نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد گران شدن ...

امید کریمیان نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد گران شدن بعضی اقلام مصرفی پیش از اعلام دولت گفت: زمانی که نرخ‌های جدید بنزین، گازوئیل و .. اعلام می‌شود طبیعی است که کالایی مانند نان هم به تبع آن گران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شوک قیمتی حاصل افزایش حامل‌های انرژی است، اظهار کرد: افزایش قیمت‌ها صرفاً کالاهای خاصی را در بر نمی‌گیرد بلکه تمام زندگی مردم را شامل می‌شود و به اقشار آسیب‌پذیر بیش از همه فشار وارد می‌کند.

کریمیان با یادآوری اینکه یکی از منتقدان اجرای مرحله اول هدفمندسازی یارانه‌ها بوده است، گفت: اکنون نیز در آغاز مرحله دوم نتوانستیم ضعف‌های مرحله اول را برطرف کنیم و اقشار جامعه نیز به وضوح این نقص‌ها را شاهدند.

وی با تأکید بر اینکه اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها افکار عمومی و اقشار مختلف جامعه را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد،اضافه کرد: اکثر کالاهای مصرفی با قیمت‌های بالاتری عرضه خواهد شد و برای آنها که در زیر خط فقر هستند، تأمین ما یحتاج دشوارتر خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مردم توقع دارند در ازای کاهش یارانه‌های کالاهای ضروری اصلاحاتی نیز در زیرساخت‌های کشور ببینند یعنی اگر پول بیشتری بابت خرید بعضی ما یحتاج خود می‌پردازند پس باید از امکانات رفاهی بیشتری نیز در حوزه‌های گوناگون برخوردار شوند در حالی که روز به روز وضعیت در این حوزه بدتر شده است.

کریمیان با اشاره به اینکه برخی مسئولان عمده مشکلات را به گردن تحریم‌ها می‌اندازند، بیان کرد: بخشی از یارانه‌ها باید خرج تولید می‌شد در حالی که چرخ تولیدکنندگان نیز رو به تعطیلی رفته است و بسیاری از کارخانجات از حالت فعال خارج شده‌اند و چون کالاهایشان با قیمت‌های تمام شده بیشتری تولید شده با رکود مواجه شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها