امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81071
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «المنار»، شیخ «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «المنار»، شیخ «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان طی سخنانی در مراسم هفتم شهید «عباس حیدر ریا»، تصدی سمت ریاست جمهوری از

سوی فردی که با مقاومت منسجم بوده و تعاملی مثبت و سازنده با دستاوردهای آن داشته باشد، را حق حزب الله خواند و با اشاره به فرا خوانده شدن دو تن از خبرگاران لبنانی از سوی دادگاه بین‌المللی ویژه رسیدگی به پرونده ترور «رفیق حریری» نخست وزیر اسبق لبنان تاکید کرد: این امر نشان می‌دهد که دادگاه مذکور در راستای اغراض سیاسی تشکیل شده است.

از طرفی «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در پالمان لبنان نیز طی سخنانی در مراسم ختم یکی دیگر از شهدای مقاومت با بیان اینکه سمت ریاست جمهوری جایی برای دشمنان مقاومت اسلامی نیست، افزود: همه باید بدانند که در لبنان جایی برای رئیس جمهور دارای پروژه ضد مقاومت وجود ندارد.

از طرفی دیگر «محمد فنیش» وزیر مشاور لبنان در امور پارلمان نیز طی سخنان در مراسم گرامیداشت تعدادی از پزشکان لبنانی تاکید کرد که کاندیدایی که باعث تفرقه میان جریان‌های لبنانی شود و در سوابقش نکته‌ تشویق کننده‌ای برای انتخابش وجود نداشته باشد، صلاحیت تصدی پست ریاست جمهوری را ندارد. کسی که در تاریخ زندگی‌اش نکات منفی داشته باشد، ‌بخش بزرگی از ملت لبنان آن حوادث و رنج‌ها را به یاد خواهند آورد و این امر عدم انتخابش را در پی خواهد داشت.

سخنان فنیش به صورت ضمنی اشاره به نامزدی سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیة برای تصدی ریاست جمهوری لبنان دارد که در پرونده چندین ترور در لبنان متهم است.

«علی الفیاض» نیز ‌یکی از نمایندگان حزب الله در پارلمان این کشور با بیان اینکه رئیس جمهور لبنان باید با مقاومت دوست باشد، بر لزوم پایبندی وی به بیانیه‌ وزارتی کابینه لبنان تاکید کرد.

جلسه انتخاب رئیس جمهور لبنان چهارشنبه گذشته در پارلمان لبنان برگزار شد اما سمیر جعجع و هنری حلو (نماینده پارلمان) که کاندیدای این انتخابات شده‌ بودند، موفق به اخذ آرای لازم نشدند.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان چهارشنبه این هفته را موعد جلسه آتی برای انتخاب رئیس جمهور تعیین کرده است اما گزارش‌های خبری از عدم توافق گروه‌های لبنانی بر روی گزینه مشترک خبر می‌دهند. 
انتهای پیام/ص

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها