امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81099
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، محمد جهاد اللحام رئیس پارلمان سوریه امروز اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، محمد جهاد اللحام رئیس پارلمان سوریه امروز اعلام کرد که بشار اسد با ارائه مدارک خود داوطلب شرکت در رقابت انتخابات ریاست جمهوری سوریه شده است.

اللحام همچنین اعلام کرد که دادگاه قانون اساسی سوریه مدارک نام‌نویسی بشار اسد رئیس جمهوری فعلی سوریه را برای شرکت در انتخابات، به پارلمان ارسال کرده است.

جهاد اللحام، روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه آغاز مهلت 10 روزه برای داوطلبان شرکت در رقابت انتخابات ریاست جمهوری سوریه را اعلام کرده بود.

تاکنون به جز بشار اسد، شش نفر دیگر نامزدی خود را اعلام کرده‌اند. ماهر عبدالحفیظ حجاز نماینده پارلمان، حسان عبدالله النوری، سوسن الحداد، سمیر احمد معلا، محمد فراس یاسین رجوح و عبد السلام یوسف سلامة، مدارک خود را طی پنج روز گذشته تحویل دادگاه قانون اساسی سوریه دادند.

بر اساس ماده 85 از قانون اساسی سوریه کسانی که تمایل دارند در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کنند باید درخواستی به دادگاه عالی قانون اساسی ارائه دهد و درخواست خود را در این دادگاه به ثبت برساند و همزمان هم یک درخواست کتبی به پالمان ارائه دهد تا به تایید 35 نمانده برسد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه قرار است 13 خردادماه برگزار شود.

بشار اسد پیش از این با رد دخالت دولت‌های غربی در امور داخلی سوریه، اعلام کرده بود که وی بر اساس اقبال مردمی، تصمیم شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری را اتخاذ می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها