امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81100
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 68
ویکتور ایوانوویچ ویناکوروف امروز در حاشیه دیدار با صادرکنندگان، تجار و بازرگانان در اتاق بازرگانی گیلان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت ...

ویکتور ایوانوویچ ویناکوروف امروز در حاشیه دیدار با صادرکنندگان، تجار و بازرگانان در اتاق بازرگانی گیلان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت هدف از سفر هیئت بلند پایه آستراخان روسیه به گیلان را برقراری ارتباط بیشتر با استان‌های شمالی کشور عنوان کرد.

وی با بیان اینکه هیئت تجاری آستراخان روسیه متشکل از 35 نفر تجاری، وزیر، معاون، مدیر کل، تولید کنندگان و تجار هستند، افزود: این هیئت به دنبال شرکای ایرانی در امر توسعه تجارت هستند که با آنها در آستراخان و روسیه سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت آستراخان روسیه ظرفیت تجاری گیلان را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: گیلان می‌تواند در برقراری ارتباط بیشتر و بهتر تجاری با آستراخان موقعیت بسیار خوبی ایجاد کند.

وی درباره سطح مبادلات آستراخان با گیلان در ایران گفت: میزان صادرات آستراخان از روسیه بیشتر از ایران است و مهم‌ترین  هدف سفر ما گسترش توسعه سطح روابط تجاری با ایران است.

ایوانوویچ‌ویناکوروف، یکی از مهم‌ترین مشکلات در کاهش حجم تبادلات دو کشور ایران و روسیه را انتقال و تبادل پولی ذکر کرد و یادآور شد: هنوز نتوانسته‌ایم ساختار صحیح صادرات را در این زمینه داشته باشیم.

وی افزایش سطح کیفی و کمی را در توسعه صادرات و واردات بین دو کشور ایران و روسیه تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم با افزایش ارتباط بین دو کشور تبادلات تجاری را به سطح بالاتری برسانیم.

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت آستراخان روسیه، با بیان اینکه می‌خواهیم کالای دیگری از ایران به روسیه صادر شود، تصریح کرد: این امر مستلزم دیدارهای بیشتر بین دو طرف است.

وی آینده تجاری دو کشور ایران و روسیه را روشن خواند و یادآور شد: تحریم‌هایی که علیه اعمال شده است به تدریج برداشته و کمرنگ می‌شوند و می‌توانیم آینده روشنی را در امر تجارت با ایران تجسم کنیم.

ایوانوویچ‌ویناکوروف، خاطرنشان کرد: با کمرنگ شدن تحریم‌ها علیه ایران می‌توانیم راهی برای تبادل کالا پیدا کنیم و روابط را افزایش و سطح تبادلات را بالا ببریم.

وی ادامه سفر هیئت بلندپایه آستراخان روسیه را از گیلان به استان مازندران عنوان کرد.

انتهای پیام/2300/صا40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار