امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81134
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه که صبح امروز در دانشگاه بقیه‌الله(عج) برگزار شد با تبریک فراسیدن روز معلم و همچنین آرزوی توفیق دانشجویان و اساتید این دانشگاه گفت: برای کشورهایی که ظرفیت ساخت تمدن جهانی را دارند قدرت‌های بزرگ نسخه‌های متفاوتی از راهبردها را برای برخورد با آنان تداعی می‌کنند.

وی افزود: کشورهایی که دارای استعداد ایجاد یک تمدن بزرگ را دارند دارای یک نظام فکری، فرهنگی و سیاسی مستقل با قابلیت نفوذ در ورای مرزهای جغرافیایی هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: آنها نظم موجود را به چالش کشانده و پیام‌آور نظم نوینی در جهان هستند. آنها می‌توانند الگوهای توزیع قدرت را بر هم بزنند و آرایش سیاسی را متحول کنند این کشورها می‌توانند قدرت‌های بزرگ بین‌المللی را بار دیگر در حوزه قدرت خود محدود کرده و یا حتی مسیر تنفس آنان را مسدود کنند.

سردار سلامی گفت: این کشورها می‌توانند افق‌های جدیدی را به روی دیگر کشورها باز کنند و از همین رو قدرت‌های موجود به منظور دفاع از حریم توسعه نفوذ خود و حفظ نظم موجود یک نبرد چند بعدی را با آنان آغاز می‌کنند.

وی افزود: کشور ایران دارای چنین ظرفیتی است، ایران را همه به عنوان یک منظومه تمدنی می‌شناسند که در گذشته صاحب یک تمدن جهانی بوده است و امروز نیز می‌تواند به صورت بالقوه پیام‌آور یک تمدن جدید باشد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: انقلاب بزرگ ما نقطه عظیمت به سوی چنین هدفی بوده است. انقلاب اسلامی ایران بود که ایران را به عنوان یک قدرت به عرصه جهانی بازگرداند و همچنین تولید علم و توسعه علمی را بار دیگر احیا کرد.

سردار سلامی گفت: دنیای استکبار و نظام سلطه برای کشورهایی همانند کشور ما مسیر را به گونه‌ای تعریف می‌کردند که انضمام این کشور به نقشه جامع ژئوپلوتیک موردنظر آنان در نظام موازنه جهانی کاملا تثبیت شود و نقش آنها تنها یک نقش عملیاتی باشد و نقش‌آفرینی‌های سیاسی آنان کاملا در چارچوب آرایش سیاسی موردنظر آنان صورت بگیرد.

وی افزود: اگر آمریکا سیاست دو ستونی را برای تسلط بر جهان اسلام تعریف می‌کرد یکی از ستون‌های آن در کنار عربستان سعودی ما بودیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آنها تراز رشد علمی ما را نیز مدیریت می‌کردند، گفت: برای اینکه رشد علمی ما تنها در محدوده خاصی باشد ما هیچ اثری از تحقیقات علمی در دانشگاه‌های کشور نمی‌دیدیم و هیچ تصوری از ظرفیت‌های علمی در ذهن ما وجود نداشت.

سردار سلامی گفت: امروز ما در زمان حوزه ذرات بنیادی و نیروی اتم، زمانی که به سطح خاصی از توسعه می‌رسیم قدرت‌های بزرگ با ما مقابله و دانشمندان ما را ترور می‌کنند. این عمل خشن‌ترین وجه تقابل برای عدم دستیابی ما به حوزه‌های علمی و فناوری و بعد از آن هم سراغ بقیه حوزه‌های علمی همچون هوافضا و بیوفناوری خواهند رفت.

وی افزود: در حوزه اقتصادی نیز آنها به دنبال محدود کردن ما هستند چراکه با تحریم کردن ما به دنبال این هستند که ما در زمینه اقتصادی رشد نکنیم.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فرهنگ و تمدن ایران گفت: اگر ما، کره جنوبی، ترکیه و سوئیس بودیم آنها کاری به کار ما نداشتند البته آنها به این کشورها هم اجازه نمی‌دهند که در حوزه‌های خاصی وارد شوند.

سردار سلامی ادامه داد: ما به تجربه آموخته‌ایم که اگر در حوزه‌ای وارد شویم و از چالش‌ها نهراسیم می‌توانیم به سرعت پیش برویم و الگوی مدیریت جهادی نیز همین مسئله است.

وی با تاکید بر ضرورت استقلال در علم و فناوری گفت: بالاترین درجه استقلال در حوزه استقلال ملی همین مسئله است که ما بتوانیم در حوزه علوم و فناوری به استقلال برسیم و این مسئله با توجه به اینکه ما موتور پیشرفتی همچون اسلام و فرهنگ غنی آن را داریم کاملا امکان‌پذیر است.

سردار سلامی در پایان سخنان خود با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره گفت: از مسئولین این دانشگاه به خاطر تلاش برای رشد دانشجویان جوان تشکر می‌کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها