امروز : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۳:۰۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81139
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس طی سال‌های اخیر با ناامن شدن آب‌های خلیج عدن در اثر فعالیت دزدان دریایی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس طی سال‌های اخیر با ناامن شدن آب‌های خلیج عدن در اثر فعالیت دزدان دریایی، ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همانند کشورهای دیگر نسبت به اعزام ناوگروه‌های خود با هدف تامین امنیت تردد ناوگان تجاری ایران و سایر کشورها اقدام کرده، که تاکنون نیز دستاوردهای متعددی در این راستا داشته است.

ناوگروه 29 به استعداد ناوشکن‌های سبلان و البرز، دو فروند بالگرد و ناو لجستیک بندرعباس، ساحل ایران را به سمت آب‌های بین‌المللی ترک کرده بود.

این ناوگروه نیروی دریایی ارتش در حالی امروز وارد بندرعباس شد که 90 روز از ترک اسکله منطقه یکم توسط این ناوگروه با هدف دریانوردی در آب‌های دور می‌گذرد.

معمولا منطقه دریانوردی و عملیات ناوگروهای دریایی ارتش ایران در مدار 10 درجه شمالی و خلیج عدن، شمال اقیانوس هند و دریای سرخ می‌باشد.

ناوگروه اعزامی 29 که پس از ورود به بندرعباس در یکم اردیبهشت در بندر مسقط عمان پهلو گرفته بود، امروز در میان استقبال امیردریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر فرماندهان نیروی دریایی و مقامات کشوری و استانی وارد اسکله منطقه یکم نیروی دریایی ارتش شد.
انتهای پیام/88001/ط40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار