امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81140
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار و عضو شورای مرکزی کارگر در مراسمی که صبح ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار و عضو شورای مرکزی کارگر در مراسمی که صبح امروز در دفتر خانه کارگر برگزار شد به گرامیداشت این هفته پرداخت و گفت: از اینکه فرصتی دست یافت تا در خدمت جامعه کارگری باشم خرسندم و معتقدم که باید تلاش کنیم تا مشکلات و مسائل مردم در ارگان‌های مختلف مانند صداوسیما مطرح شده تا حل شود.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری وضعیت مطلوبی را در اختیار ندارد خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی زندگی می‌کنیم که تحریم‌های اقتصادی در کشور ما اعمال می‌شود با وجود آنکه روش‌های گذشته تغییر کرده است اما همچنان فشار اصلی بر جامعه کارگر وارد می‌شود.

دبیرکل حزب اسلامی کار با انتقاد از غیرهدفمند بودن توزیع پول در کشور، خاطرنشان کرد: نزدیک به میلیاردها دلار در کشور هزینه شده است اما این پول در اختیار جامعه کارگر قرار نگرفته و باید بپرسیم که چرا این پول‌ها به دست افراد نیازمند نرسیده و به جای آن توسط ایرانی‌نماها در کشورهای غربی مصرف شده است.

کمالی با بیان اینکه پول نفت متعلق به ملت ایران است، اظهار داشت: در 8 سال گذشته 800 میلیارد تومان پول نفت به کشور وارد شد اما به دلیل عدم مدیریت درست این پول نتوانست در اختیار صنعت و اشتغال زودبازده قرار گیرد و به نوعی نتوانستند وضعیت اقتصاد کشور را بهبود بخشد.

عضو شورای مرکزی خانه کارگر با بیان اینکه جامعه کارگری با گذشته تفاوت پیدا کرده است اظهار داشت: نگاهی که به جامعه کارگر وجود دارد نگاه درستی نیست چراکه همواره کارگر را یک فردی می‌بینیم که به کارهای ساختمانی می‌پردازد در حالی که جامعه کارگری ما اکنون افراد تحصیل‌کرده‌ای را در درون خود دارد که باید به این امر توجه کنیم.

وی ادامه داد: اگر این نگاه تغییر نکند باز هم نمی‌توانیم کاری برای این قشر از جامعه انجام دهیم.

کمالی با بیان اینکه 80 درصد از بودجه عمرانی در اختیار بخش عمرانی قرار نگرفته است خاطرنشان کرد: این امری است که باید مسئولان نسبت به آن پاسخگو باشند چراکه همواره شاهدیم هرگاه نظراتی در کشور رواج می‌یابد که به نادیده گرفتن حقوق کارگران منجر می‌شود.

دبیرکل حزب اسلامی کار با انتقاد از ادغام بیمه تامین اجتماعی در ذیل بیمه حوزه سلامت تصریح کرد: این امری است که نباید صورت بگیرد چراکه حق کارگران نادیده گرفته می‌شود.

عضو شورای مرکزی خانه کارگر خاطرنشان کرد: اکنون نیز باید بدانیم که کسانی که در زمان حال فعلی خواستار آن هستند تا منابع سازمان تامین اجتماعی را در اختیار بگیرند، اگر این سازمان ورشکسته شود مسئولیتی را در قبال آن نمی‌پذیرند و پاسخگوی عملکرد خود نخواهند بود.

دبیرکل حزب اسلامی کار با انتقاد از اینکه توزیع پول در میان مردم نمی‌تواند اهداف بلندمدتی را برای جامعه کارگران محقق کند اظهار داشت: در گذشته شاهدیم که 135 هزار میلیارد تومان پول توزیع شده است که می‌توانستیم با این پول 135 هزار میلیارد کارخانه یک میلیاردی بسازیم و نقش عمده‌ای در اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی جامعه خود ایفا کنیم در حالی که افرادی بر سر کار آمدند که انتخاب اقتصاد مزیتی برای آنان کار سختی بود و پول مردم را به خود آنان دادند تا برایش برنامه‌ریزی کنند در حالی که این امر در درازمدت نتایج مثبتی به همراه ندارد.

عضو شورای مرکزی خانه کارگر در پایان با بیان اینکه همه باید کمک کنند تا بتوانیم وضعیت اقتصادی کشور را بهبود بخشیم خاطرنشان کرد: باید درباره مسائل کشور با یکدیگر گفت‌وگو شود تا بتوانیم به حل مشکلات کشور بپردازیم و وضعیت اقتصادی را بهبود بخشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها