امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81144
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، ناخدا یکم افشین تاش پیش از ظهر امروز با اشاره به جزئیات 90 روز دریانوردی این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، ناخدا یکم افشین تاش پیش از ظهر امروز با اشاره به جزئیات 90 روز دریانوردی این ناوگان در آب‌های بین‌المللی اظهار داشت: بخشی از اهداف تعریفی اعزام ناوگروه‌ها به مسائل آموزشی اختصاص دارد که در این راه ارتش در سال‌های اخیر دستاوردهای خوبی را به دست آورده است.

وی در ادامه افزود: ماموریت ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با محوریت آموزش رزمی نیروی دریایی راهبردی، متشکل از ناوگروهای بندرعباس و لاوان صورت گرفت در ادامه با جایگزین شدن ناو لاوان و ناو البرز ادامه یافت.

این فرمانده اضافه کرد: مجموع نفرات حاضر در ماموریت ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش، برابر 402 نفر بود که از این تعداد 208 نفر دانشجوی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) بودند.

تاش با بیان اینکه این ناوگروه در یکم بهمن ماه به ماموریت گشت آموزشی، عملیاتی، اطلاعاتی باقر‌العلوم (ع) اعزام و پس از حضور در مناطق شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ اعزام شد، گفت: هدف دیگر این ناوگروه مبارزه با پدیده شوم دزدان دریایی در کریدور کشتیرانی بوده است.

وی یادآور شد: رهگیری واحدهای نظامی فرامنطقه‌ای و به اهتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در دریاهای آزاد و اجرای آموزش‌های مبتنی بر علم و عمل و برنامه‌های تربیتی برای دانشجویان پس از 96 روز دریانوردی و طی مسافت 10 هزار مایل دریایی از دستاوردهای این ناوگروه دریایی بوده است.

به گفته وی، تقویت آموزش علمی و عملی دانشجویان و آشناسازی آنها با سیستم‌های شناور مورد تاکید آموزش‌ها در طول این 90 روز بوده است.
انتهای پیام/88001/ط40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها