امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81146
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام علی یونسی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت ماموستا حسام‌الدین مجتهدی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام علی یونسی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امام جمعه فقید سنندج در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: جایگاه دانشمند از منظر پیامبر گرامی اسلام(ص) به ارتباط وی با خدا و مردم است.

وی عنوان کرد: دانشمند کسی است که همواره مردم را امیدوار نگه دارد و مردم را نسبت به آینده، اسلام و دین امیدوار سازد.

به گفته دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب، عالمی که مردم را مأیوس و نسبت به آینده نگران کند، عالم کاملی نیست بلکه عامل باید مردم را در مسیر خدا قرار دهد.

وی همچنین برقراری با مردم و خداوند را ویژگی بارز یک عامل کامل خواند و ماموستا مجتهدی امام جمعه فقید سنندج را نمونه‌ای از این عالم دانست که همواره با مردم در ارتباط بود و مردم او را دوست داشتند.

حجت‌الاسلام یونسی اضافه کرد: کسی که با مردم باشد با خداست و عکس این قضیه نیز صحت دارد و این مهم غیرقابل تفکیک است.

وی خاطرنشان کرد: هر عالم و شخصیتی که در خدمت مردم باشد از حب خدا و مردم برخوردار است.

وی تجسم از ارزش‌های دینی، ارزش‌های قومی و ارزش‌های ایرانی را سه ویژگی بارز ماموستا مجتهدی ذکر کرد و افزود: این ویژگی‌ها موجب شد وی در تمام حیات سیاسی، معرفتی و دینی خود یک لحظه از نظام اسلامی و رهبری جدا نشود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب تصریح کرد: امام جمعه فقید سنندج شیعه و سنی و کرد و غیرکرد برای وی فرقی نداشت و همه را مدام به وحدت دعوت می‌کرد چرا که وحدت را رمز ماندگاری دین و نظام می‌دانست.

حجت‌الاسلام یونسی خاطرنشان کرد: جایگاه ماموستا مجتهدی تا جایی است که تمامی منطقه عزادار وی هستند به نوعی تمامی استان‌های همدان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و همدان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

وی به صدور پیام تسلیت مقام معظم رهبری به مناسبت ارتحال ماموستا مجتهدی اشاره کرد و آن را مهر تایید رهبری بر عالم بودن ماموستا مجتهدی و خدمات وی به نظام دانست.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب تصریح کرد: از زمانی که آثار بیماری در ماموستا مجتهدی نمایان شد مسئولان پیگیر درمان وی شدند به نحوی که بهترین امکانات درمانی را در حد یک مسئول کشور مهیا کردند.

حجت‌الاسلام یونسی اضافه کرد: این مهم نشان از نفوذ معنوی یک دانشمند مردم دوست، ایرانی و اسلامی است و این همان چیزی است که مردم می‌خواهند و از یک روحانی انتظار دارند.

وی در پایان به بیت ماموستا مجتهدی، نماینده ولی فقیه در کردستان و مردم استان از طرف رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت تسلیت گفت.
انتهای پیام/79001/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار