امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81155
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن صادقی معاون دبیرکل خانه کارگر در مراسمی که امروز به مناسبت هفته کار و ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن صادقی معاون دبیرکل خانه کارگر در مراسمی که امروز به مناسبت هفته کار و کارگر در دفتر خانه کارگر برگزار شد ضمن گرامیداشت این هفته به بیان تاریخ جنبش کارگری در جهان پرداخت و گفت: قوانین کاری که در کشور تصویب شده است به درستی اجرا نمی‌شود و امیدواریم که دولت فعلی بتواند گامی را در جهت بهبود وضعیت کارگران با اجرای درست قانون کار بردارد.

صادقی با انتقاد از ادغام بیمه سازمان تامین اجتماعی با بیمه حوزه نظام سلامت خاطرنشان کرد: ما مخالف نظام سلامت نیستیم اما به نظر می‌رسد که برخی به دنبال انفصال سازمان تامین اجتماعی هستند و چشم طمع به منابع این سازمان دوخته‌اند در حالی که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به تفکیک این منابع اشاره کردند.

وی با بیان اینکه پول‌های هزینه شده در زمینه درمان، رضایتمندی مردم را در این حوزه به دست نیاورده است خاطرنشان کرد: اگر مسئله درمان کشور ما با پول و به شیوه جاری قابل حل بود مردم کشورمان از بحث درمان در کشور راضی بودند در حالی که اینگونه نیست و باید تلاش کنیم تا این امر بهبود بخشد.

معاون دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه درمان مستقیم خط قرمز کارگران است تصریح کرد: پیش از انقلاب میان وزارت رفاه و سازمان‌های تامین اجتماعی فاصله افتاد اما انقلاب اسلامی این دو سازمان را در کنار یکدیگر قرار داد که امروز این دو پیکره در کنار یکدیگر باید همکاری کنند تا بتوانند مشکلات کارگران را برطرف کنند و در اینجا اعلام می‌کنیم که اجازه منفک شدن و انشقاق این امر را نخواهیم داد.

وی با تقدیر از اقدامات ربیعی وزیر کار دولت یازدهم اظهار داشت: ربیعی برخواسته از جامعه کارگری است که امیدواریم به دفاع قدرتمندانه از کارگران بپردازد و اجازه تفکیک منابع درمانی را به هیچ ارگانی ندهد.

صادقی با بیان اینکه رئیس سازمان تامین اجتماعی نیز باید به دفاع از حقوق کارگران بپردازد تصریح کرد: آقای نوربخش باید به صراحت حمایت خود را از کارگران با مخالفت در زمینه ادغام منابع درمانی اعلام کنند.

معاون دبیرکل خانه کارگر در پایان با بیان اینکه اجتماع بزرگ کارگران در روز کارگر با حضور رئیس‌جمهور در استادیوم آزادی برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در روز کارگر چنین اجتماعی را در استادیوم آزادی در نظر گرفته‌ایم تا حرف‌های خود را با رئیس‌جمهور کشورمان در میان بگذاریم و امیدواریم وضعیت کارگران در کشور با کمک دولتمردان سامان یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار