امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81157
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله عباس واعظ‌طبسـی ظهر امروز در همایش یک‌هزار نفری اعضای شوراهای اسلامی خراسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله عباس واعظ‌طبسـی ظهر امروز در همایش یک‌هزار نفری اعضای شوراهای اسلامی خراسان رضوی که به مناسبت روز ملی شوراها در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در خصوص مشورت اظهار کرد:  مشاوران باید صاحب فکر و نظر باشند و صاحبان فکر کسانی هستند که می‌توانند تشخیص دهند در کجا نیاز به مشورت است و در چه مواردی باید سکوت کرد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسائل کشور موضوع فرهنگ است، تصریح کرد: در مسائل فرهنگی و اقتصادی باید هم مشورت داد و هم مشورت کرد؛ بنابراین اهل فکر و نظر نیز باید سیاست‌گذاران مسائل اقتصادی و فرهنگی را کمک کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه نظام ما اسلامی است؛ بنابراین هر اتفاق خوب و بدی که در این نظام رخ دهد به حساب اسلام گذاشته می‌شود، افزود: اگر این مسئله را بپذیریم که شهر یک موجود زنده است پس باید بپذیریم این شهر نیاز به بهداشت، نظافت، حل مشکل ترافیک، توسعه و غیره دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اعضای شورا نباید مصالح ملی را فدای جناح‌بندی‌های سیاسی کنند، ادامه داد: گاهی امنیت یک شهر به دلیل سیاسی‌کاری‌ها به خطر می‌افتد لذا شوراها باید نسبت به این مسائل توجه لازم را داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره دیگری به سخنان حضرت علی (ع) در خصوص مشورت با صاحبان فکر افزود: نتیجه همفکری نجات از بیراهه و جلوگیری از گمراهی است.

واعظ‌طبسی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای بسیاری از مسائل را برای دنیا روشن کرد، افزود: آمریکا به بهانه این مذاکرات هدف تخریب جمهوری اسلامی را داشت اما قاطعیت و شهامت رهبر فرزانه انقلاب آنها را شکست داد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز وزرا، استانداران و فرمانداران ما همه در یک خط قرار گرفته‌اند و کشور توسط ملت ایران اداره می‌شود؛ خطاب به دولتمردان تصریح کرد: اشکال بگیرید، نقد کنید؛ اما شما را به خدا تخریب نکنید.

وی با اشاره به اینکه بنده به خوبی می‌دانم که مسئولیت اجرایی بسیار مشکل است، گفت: درخواست می‌کنم از مدیران اجرایی حمایت کنید و ایده‌هایتان را در اختیار آنها قرار دهید.
انتهای پیام/2202/ز40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها