امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81158
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی ظهر امروز در جلسه شورای معاونان و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان قم فرا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی ظهر امروز در جلسه شورای معاونان و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان قم فرا رسیدن هفته معلم را به فرهنگیان تبریک گفت و ضمن اشاره به برخی از مشکلات آموزش و پرورش اظهار کرد: در جلسه با وزیر آموزش و پرورش برخی از مشکلات را مطرح کرده و باید برای حل این مشکلات در سطح ملی چاره اندیشی شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات آموزش و پرورش مربوط به یک وزیر نبوده و ما باید ارزیابی‌ در کل سیستم آموزش و پرورش داشته باشیم افزود: باید در دوران 12 سال تحصیل فطرت الهی دانش‌آموزان شکوفا شده و ظرفیت‌های بالقوه آنها بالفعل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید نسبت به شناسایی نقاط ضعف در آموزش و پرورش اقدام کرده و از خروجی آموزش و پرورش تصویری کلی داشته باشیم و البته این مسائل و سئوالات در سیستم آموزش عالی کشور نیز وجود دارد.

وی ضرورت شناخت اشکالات ساختاری و ارائه بهترین راه حل برای رفع این اشکالات را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: نباید تصور کرد که دولت پولدار و چاق است و دولت وضع مالی خوبی ندارد.

لاریجانی با بیان اینکه باید به دنبال راه‌های درآمدزایی در آموزش و پرورش بود تصریح کرد: در حال حاضر دوران خشکسالی دولت است و قوه مجریه برای اداره کشور با مشکل روبه‌رو است.

وی با اشاره به برخی از راهکارهای در نظر گرفته شده در بودجه سال جاری کشور بیان داشت: به طول مثال می‌توان برخی از مدارس را فروخت و پول آن را در جایی دیگر هزینه کرد که باید در این زمینه نیز توجه لازم صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به وضعیت آموزش و پرورش در قم و ضعف در فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت: در منطقه پردیسان با مشکل کمبود فضای آموزشی روبه‌رو هستیم و باید نسبت به حل این مشکل اقدام کرده و از ظرفیت‌های مختلف بهره گرفت.

وی همچنین به وضعیت هنرستان‌های استان اشاره کرد و یادآور شد: باید هنرستان‌های استان تجهیز شده و در این خصوص می‌توانید با مدیران کارخانجات تعاملاتی داشته باشید؛ همچنین دولت نیز باید کمک‌های لازم را داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص خدمات درمانی جامعه ایثارگری اضافه کرد: در این بخش دو پیشنهاد شامل محول شدن ارائه خدمات درمانی ایثارگران به دستگاه‌های اجرایی و کسر شدن سهم دستگاه‌های اجرایی و پرداخت آن به بنیاد شهید مطرح بود که این نظر با وجود برخی از نواقص به تصویب رسید.
انتهای پیام/2258/صا30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها