امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81177
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس‌جمهور اسلامی ایران عصر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس‌جمهور اسلامی ایران عصر امروز (دوشنبه) در دیدار ساموئل سانتوز لوپز، وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه، روابط ایران و نیکاراگوئه را نشأت گرفته از ریشه‌های عمیق فرهنگی دانست و بر توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار اساس سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه را بر پایه استقلال و ایستادگی در برابر قدرت‌های مداخله‌گر عنوان کرد و گفت: دو کشور در دو منطقه حساس جهان قرار داشته و همواره در مجامع بین‌المللی در کنار یکدیگر بوده‌اند.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه زمینه‌های فرهنگی روابط ایران و نیکاراگوئه، گسترش مناسبات همه جانبه را طلب می‌کند، اظهار امیدواری کرد تا روابط دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله موضوعات اقتصادی و فرهنگی گرم‌تر و صمیمی‌تر بوده و بیش از پیش گسترش یابد.

دکتر روحانی همچنین با تجلیل از تلاش دولت نیکاراگوئه برای ایجاد و حفظ امنیت و ثبات در این کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به اینکه مردم و دولت نیکاراگوئه بتوانند در شرایط ثبات و امنیت فعالیت های خود در راستای توسعه و شکوفایی این کشور را به پیش ببرند، اهمیت قائل است.

رییس‌جمهوری همچنین با استقبال از حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران ایرانی در نیکاراگوئه گفت: باید اطلاعات کافی در خصوص زمینه‌های مناسبی که در نیکاراگوئه برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران ایرانی وجود دارد، در اختیار آنان قرار گیرد.

ساموئل سانتوز لوپز وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور کشورمان و مثبت ارزیابی کردن مذاکرات خود با مسئولان ایرانی خواستار توسعه روابط همه جانبه ایران و نیکاراگوئه شد.

وی همچنین با تشریح زمینه های مناسب فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در نیکاراگوئه خواستار حضور شرکت ها و سرمایه گذاران ایرانی در این کشور شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار