امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81181
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در شصت و یکمین نشست خبری اظهار داشت: وقتی انسان قضایای ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در شصت و یکمین نشست خبری اظهار داشت: وقتی انسان قضایای جهان امروز و منطقه را می‌بیند تأسف می‌خورد چرا که کسانی که مدعی دموکراسی هستند امروز حداقل در منطقه ما در کشورهایی که می‌خواهند انتخابات داشته باشند و افرادی را که قبول دارند انتخاب کنند به خاک و خون می‌کشند.

اژه‌ای به مسئله عراق و افغانستان اشاره کرد و گفت: مردم را در این کشورها به خاک و خون می‌کشند و از تروریست‌ها حمایت می‌کنند چرا که از ناحیه قدرت‌های بزرگ حمایت می‌شوند همان آنانی که داعیه حمایت از دموکراسی دارند.

وی به انتخابات سوریه اشاره کرد و گفت: پیشاپیش در مورد انتخابات سوریه نیز اظهارنظر می‌کنند و می‌گویند ما قبول نداریم که باید گفت شما کی هستید که قبول ندارید.

سخنگوی قوه قضاییه از رسانه‌ها خواهش کرد تا اخبار را به طور صحیح منتشر کنند تا هم به نفع رسانه باشد و هم به نفع مردم چرا که اگر خدای ناکرده اخبار کذب و بی‌پایه در بین مردم منتشر شود موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود و بی‌اعتمادی مردم را به دنبال دارد و اعتماد به رسانه کم می‌شود.

اژه‌ای ادامه داد: انتشار اخبار کذب موجب وهم می‌شود و اگر افترا باشد برای جامعه مضر است و چه خوب است که فرهنگ صداقت و درستی و انتشار اخبار درست را در پی گیریم.

وی تصریح کرد: مسئله دیگری که در هفته‌های اخیر شاهد آن بودیم رسانه‌های بیگانه و مغرض و افراد ضد انقلاب خارج نشین بودند که با هماهنگی اصحاب فتنه قائله‌آفرینی در مورد موضوع اوین کردند.

اژه‌ای تصریح کرد: بازرسی از بندهای هر زندان یک امر متداول، معمول و لازم است که در پی سالیان گذشته مکرر اتفاق افتاده و از این پس نیز انجام خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: اگر احیاناً زندانی در زمان بازداشت مرتکب جرم جدید شود یا اشیاء ممنوع با همدستی هر کسی وارد زندان شود خودش جرم است و قابل تعقیب است.

وی تصریح کرد: جریان ضد انقلاب خارج‌نشین از این مسئله سوءاستفاده کرده و در جهت اهداف خود بهره‌برداری می‌کند.

اژه‌ای ادامه داد: قوه قضاییه نسبت به اصول، قوانین و مقررات پایبند است و هر گاه در زندان یا خارج زندان، کارمند یا زندانی طبق مقررات عمل کند، حمایت می‌کند و اگر خلاف مقررات عمل کند برخورد می‌کند و به هیچ هیاهو و سروصدای دشمن توجه نمی‌کند.

وی گفت: کسانی که غائله‌آفرینی کردند، چه در داخل زندان، چه در خارج زندان یا در زندان تخریب انجام دادند یا حرف زدند حتماً پرونده‌ برایشان تشکیل و تعقیب می‌شوند.
ادامه دارد....
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها