امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81187
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نجار در حاشیه جلسه بررسی نهایی اصلاح قانون سازمان مدیریت بحران که با حضور جمعی از مدیران سابق این سازمان برگزار شد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نجار در حاشیه جلسه بررسی نهایی اصلاح قانون سازمان مدیریت بحران که با حضور جمعی از مدیران سابق این سازمان برگزار شد اظهار داشت: قانون سازمان مدیریت بحران، قانونی زمان‌دار و 5 ساله بوده است و بر اساس این قانون به صورت آزمایشی تا خرداد ماه سال 1392 به کار خود ادامه داد.

وی ادامه داد:‌ دولت لایحه تمدید و تشکیل سازمان مدیریت بحران را پس از اتمام مهلت مقرر شده به مجلس ارسال کرد که با توجه به تجربیات گذشته باید در این قانون اصلاحاتی صورت بگیرد.

به گفته نجار همه کسانی که در پیش‌نویس و تدوین قانون جدید سازمان مدیریت بحران حضور داشته‌اند با اصلاحیه‌ای قانون جامع‌تری را به مجلس برای تصویب ارسال خواهند کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ اولویت نخست این سازمان پیشگیری از خسارات زیاد در حوادث طبیعی است.

نجار تاکید کرد: گسترش بیمه و آمادگی کامل در مدیریت بحران حائض اهمیت بسیاری است.

وی درباره این که بودجه سازمان مدیریت بحران در اختیار معاونت راهبردی است گفت: بر اساس ماده 10 و 12 باید بودجه سازمان از طریق معاونت راهبردی تامین شود. ماده 10 و 12 به عنوان پیشگیری و بازسازی است که حدود 5 درصد از بودجه کل کشور را شامل می‌شود.

وی گفت: در دولت در حال همراهی هستند تا بخشی از این بودجه در اختیار سازمان مدیریت بحران قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها