امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81188
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و یکمین نشست خبری خود از آزادسازی 122 هزار و 193 ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و یکمین نشست خبری خود از آزادسازی 122 هزار و 193 هکتار زمین از دست زمین‌خواران طی سال 92 خبر داد.

وی گفت: یکی از مسائلی که در سالهای اخیر مورد توجه مسئولین قرار گرفته است که باید تقویت شود مسئله زمین‌خواری و مبارزه با آن است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: اقدامات خوبی از سوی قوه قضاییه انجام شده و این قوه به عنوان مدعی‌العموم در مسئله زمین‌خواری ورود پیدا کرده است.

اژه‌ای گفت: شورایی توسط قوه قضاییه تشکیل شده که از مقامات دولتی هم در آن عضویت دارند. در این شورا برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد تا دیگر شاهد تصرف زمین‌های دولتی نباشیم.

وی از شهرداری‌ها خواست تا جواز ساخت و ساز برای زمین‌هایی که مشکل دارند صادر نکنند و اگر ساخت و سازی صورت گرفت به سرعت قانونی یا غیرقانونی بودن تصرف زمین را مشخص کنند.

اژه‌ای افزود: حتی ممکن است برخی‌ها با جواز قانونی اقدام به ساخت و ساز کنند که شهرداری‌ها باید مواظب این امر باشند.

سخنگوی قوه قضاییه از حمایت این قوه در بحث مبارزه با زمین‌خواری خبر داد و گفت: تاکنون حمایت کامل در رابطه با رفع تصرف زمین‌های دولتی صورت گرفته و ادامه پیدا خواهد کرد حتی در مواردی ساختمان‌هایی که ساخته شده بود نیز تخریب شدند.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: تا جایی که می‌دانم چک ارزی صادر شده بابک زنجانی پاس نشده و تا زمانی که وی یا هر کسی که هم دست او است وجوه مصادره شده را باز نگرداند پرونده به همین شکل باقی می‌ماند.

اژ‌ه‌ای تأکید کرد: اگر زنجانی برای رد مال تلاش کند طبق قانون شامل ارفاق شده و قرار بازداشت وی تبدیل می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها