امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۰:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 812
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 223
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای استان قم اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای استان قم اظهار کرد: امروز باید برای آینده کشور و مبانی و اصول اداره مملکت تصمیم‌گیری کنیم؛ حماسه اقتصادی که رهبری آن را مطالبه فرموده‌اند امکان‌پذیر است اما شرایط سختی حاکم خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال یکی از طلاب در خصوص جریان انحرافی عنوان داشت: انحراف بزرگ آن است که منابع کشور به هدر برود؛ انحراف عظیم در واقع هدر رفتن انرژی نیروهای جوان است و نباید وقت خود را با پرداختن بیش از حد به مسائلی چون عرفان‌های کاذب و صحبت کردن در مورد اشخاص هدر دهیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوال دیگری خاطرنشان کرد: بسیاری از ماموریت‌هایی که طی سال‌های پس از انقلاب داشتم جزو کارهای ویژه بوده‌اند.

سوال دیگری که از پورمحمدی شد در مورد تعداد زیاد کاندیداهای اصولگرا بود که وی در پاسخ گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که قوانین محدود کننده‌ای در این زمینه وجود نداشته و مراجع تعیین‌کننده و کانون‌های سیاسی کشور هم تعیین تکلیف نکرده‌اند به همین دلیل خود ما وارد عمل شدیم و دو ائتلاف را شکل دادیم و قرار بر این شده است که خروجی هر ائتلاف یک کاندیدا باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت رئیس جمهور شدن چه برنامه‌ای برای قم دارد بیان داشت: قم دارای ظرفیت‌های گسترده فرهنگی است بنابراین باید برنامه جامعی به منظور تامین منابع و توسعه اقتصادی قم تدوین شود.

یکی از سوالات کتبی هم مربوط به امکان ورود نفر چهارم به ائتلاف سه گانه و بوی فتنه از این سخن بود که پورمحمدی در پاسخ ابراز کرد: آفت سوءظن مشکلات فراوانی برای ما به وجود آورده در حالیکه به دستور اسلام باید حسن ظن داشته باشیم؛ در ائتلاف اکثریت اصولگرایان هم امکان ورود همه افراد وجود دارد و تنها یک شرط در نظر گرفته شده با این مضمون که اگر امکان رای حداکثری برای یک نفر باشد سایر اعضا باید خود را کنار بکشند.

نقاط قوت و ضعف دولت حاضر موضوع سوال بعدی از رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود که وی در جواب گفت: تحرک بالا، توجه به مستضعفان، سفرها و رفت و آمدهای مردمی و عدالت‌محوری از جمله مسائلی هستند که جزو ویژگی‌های ارزشمند دولت محسوب می‌شوند هرچند برخی از این موارد بعدا به شعار تبدیل شدند.

پورمحمدی در پاسخ به سوال دیگری عنوان داشت: در حال حاضر یاران خود را در دولت بعدی در صورت پیروزی معرفی نمی‌کنم زیرا ممکن است تبعاتی داشته باشد اما به هر حال آنها را از میان نیروهای قوی، هوشمند و سالم اصولگرا انتخاب خواهم کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه در پاسخ به سوال دیگری که چگونه خود را در میان کاندیداها برتر می‌داند گفت: برخی رؤسای جمهور ایران دارای سابقه و تجربه کمتری از من بوده‌اند؛ اگر امروز قصد دارم رئیس جمهور شوم فکر می‌کنم سابقه و تجربه بیشتری از برخی رؤسای جمهور دارم.

وی در جواب به سوال کتبی دیگری بیان داشت: طی چند روز آینده برنامه‌های خود را برای پس از انتخاب شدن به ریاست جمهوری اعلام خواهم کرد؛ در این راستا بخش اقتصادی به شدت مورد توجه قرار گرفته و با بهترین متخصصان و کارشناسان و فعالان اقتصادی کشور ملاقات‌هایی صورت گرفته و از نظرات آنها هم استفاده شده است؛ مشکلات اقتصادی کشور روشن بوده و فرمول حل آنها هم آشکار است.

پورمحمدی تاکید کرد: برای باز گرداندن اخلاق به کشور وارد صحنه شده‌ام و در این راستا از هزینه‌هایی که باید بپردازیم هراسی ندارم.
انتهای پیام/78004/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها