امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81201
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در شصت و یکمین نشست خبری در مورد سی‌دی «من روحانی هستم» اظهار ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در شصت و یکمین نشست خبری در مورد سی‌دی «من روحانی هستم» اظهار داشت: اگر چنانچه مطالب خلافی پخش شود و جنبه عمومی داشته باشد، دادستان وارد می‌شود و اگر توهین نسبت به مقامات باشد آنجا هم خود مدعی‌العموم وارد می‌شود و اگر توهین و جنبه عمومی وجود نداشته باشد با فرض شکایت انجام می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: نکته این است که خیلی وقت‌ها افراد ندیده قضاوت می‌کنند. من خودم از محتوای سی‌دی مطلع نیستم، اما دادستان عمومی تهران موضوع را بررسی می‌کند.

وی تصریح کرد: دادستان عمومی تهران سی‌دی «من روحانی هستم» را بررسی می‌کند و اگر جنبه عمومی داشت و توهین بود، به عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی در مورد شهادت علی خلیلی و اعلام سازمان پزشکی قانونی در مورد ارتباط مرگ با ضربه گفت: باید دید که واقعاً دادگاه به چه می‌رسد؟ اگر واقعاً برای دادگاه اثبات شود که ناشی از جراحت اول است، قتل عمد می‌شود؛ باید دید پرونده به کجا منتهی می‌شود.

اژه‌ای در پاسخ به سؤالی در مورد محکومیت 6 زن و 80 مرد ایرانی در کوالالامپور به جرم مواد مخدر اظهار داشت: ما همواره می‌گوییم مواد مخدر را به خارج از کشور نبرید و توزیع نکنید، چرا که آنها نیز اعدام می‌کنند، البته وزارت امور خارجه و روابط بین الملل به شدت دنبال قضیه است و اگر اجحافی شده باشد دنبال می‌کند.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد حبس خانگی کروبی، موسوی و رهنورد گفت: در انتخابات 88 عده‌ای به کشور و مردم ظلم کرده‌اند و اموال مردم و دولت را تخریب کردند، مسجد را به آتش کشیدند و افرادی از مردم و بسیج را کشتند و آب به آسیاب دشمن ریختند و به طور قطع و یقین قابل مجازات هستند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: حقیقتاً نظام با یک نگاه رأفت با آنها عمل کرد و خیلی بیشتر از این قانون اجازه می‌داد و نظام با سعه صدر نگاه کرد، اما تصمیمی که گرفته شده عوض نشده و به قوت خود باقی است.

اژه‌ای ادامه داد: برخی تقاضای رفع حصر کرده‌اند و برخی نیز اشد مجازات را خواسته‌اند و اخیراً طومار بالابلندی امضا کردند با اسامی زیاد و مشخصات و شماره تلفن و خواستار اشد مجازات شده‌اند، اما باید بگویم تصمیم جدیدی در این مورد گرفته نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد تخلفات تأمین اجتماعی گفت: این موضوع خیلی گسترده و بخش‌های پیچیده‌ای دارد، اما کیفرخواست صادر نشده است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد تأکید آیت‌الله آملی لاریجانی در مورد برخورد با فتنه‌گران گفت: همواره تأکید شده است که کسانی که امنیت و آرامش جامعه را به هم می‌زنند بدون اغماض با آنها برخورد شود، همچنین کسانی که مرتکب جرایم خشن می‌شوند با سرعت تعقیب و مجازات شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها