امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81203
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در شصت و یکمین نشست مطبوعاتی خود در ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در شصت و یکمین نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید آیا خبر بازداشت فرزند آقای ق صحت دارد یا خیر، گفت: من این موضوع را اکنون از زبان شما خبرنگاران می‌شنوم و در این مورد اطلاعی ندارم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری که آخرین وضعیت پرونده نگین غرب را خواستار شده بود، گفت: از آخرین آمار این پرونده بی اطلاعم.

در ادامه نشست، یکی از خبرنگاران با نام بردن از هفته‌نامه مهرنامه و این ادعا که 5 نفر از صاحبان این هفته نامه عضویت در بنیاد اشرف پهلوی داشتند و طبق قانون افرادی که در زمان رژیم پهلوی فعال بودند نمی‌توانند رسانه داشته باشند، از اژه‌ای در مورد برخورد قوه قضاییه با هفته نامه مهرنامه پرسید.

اژه‌ای پاسخ داد: اطلاعاتی که شما امروز گفتید را من نداشتم و بهتر است این اطلاعات را در اختیار دادستان، هیأت نظارت بر مطبوعات یا خود من قرار دهید تا با بررسی صحت و سقم آنها تصمیم‌گیری شود.

یکی دیگر از خبرنگاران از اژه‌ای پرسید، آیا برخورد قوه قضاییه با رسانه‌ها تنها بر سر مسائل سیاسی است یا خیر، که اژه‌ای پاسخ داد: مطمئناً تنها مسائل سیاسی را شامل نمی‌شود، در بعضی موارد مسائل اقتصادی و فرهنگی اهمیت بیشتری از مسائل سیاسی دارند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: طی چند روز گذشته یکی از نشریات نقل قولی اقتصادی را از جانب معاون اول رئیس جمهور درج کرده بود که وقتی من این خبر را دیدم سریعاً جویای صحت و سقم آن شدم چرا که این مطلب اثرات منفی زیادی در اقتصاد کشور می‌گذاشت.

وی تاکید کرد: به همین منظور موضوع را با دادستان تهران، هیأت نظارت بر مطبوعات و معاونت مطبوعات وزارت ارشاد در میان گذاشتم تا برخورد لازم با این نشریه صورت گیرد.

اژه‌ای افزود: حتی با تماس معاون اول رئیس جمهور و تکذیب خبر از سوی وی متوجه شدم که این خبر از اساس کذب بوده است.

در ادامه این نشست یکی از خبرنگاران خطاب به اژه ای گفت آیا به نظر شما قانون مطبوعات نیاز به بازنگری ندارد و آیا منصفانه است بخاطر خطای یک نفر روزنامه‌ای تعطیل شود!

اژه‌ای پاسخ داد: هر قانونی بعد از گذشت زمان نیاز به تغییر دارد اما در مورد قانون مطبوعات این موضوع را نه تائید می‌کنم و نه رد می‌کنم.

وی افزود: قانون مشخص کرده است که اگر مطبوعات دچار برخی جرائم شوند، نشریه آنها توقیف خواهد شد مانند این می‌ماند که ما قانون قصاص برای قتل را از پیش تعیین کرده باشیم و کسی بعد از وقوع قتل بگوید قصاص را قبول ندارم، تمام افرادیکه در نشریات فعالیت می‌کنند باید بدانند که در صورت وقوع جرائمی مانند توهین به مراجع تقلید و مقدسات اسلام، نشریه آنها لغو پروانه خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: در بعضی موارد تجربه نشان داده است که برخورد با نویسنده، قدرت بازدارندگی ندارد به همین دلیل قانون، سنگین‌ترین مجازات را در نظر گرفته است.

اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید جریان شکایت از خودروسازانی که به جای استفاده از ترمز ای‌بی‌اس سیستم مشابه را جایگزین کرده‌اند، به کجا کشید، گفت: در جریان این پرونده نیستم.

در ادامه خبرنگار دیگری گفت: کمیسیون اصل 90 دستور توقف ساخت هتل 5 ستاره آریانا بر مصب رودخانه جاجرود را صادر کرده است که اژه‌ای در واکنش به این سوال گفت: کمیسیون اصل 90 نمی‌تواند دستور توقف صادر کند و تنها می‌تواند گزارش دهد و فکر هم نمی‌کنم که دستوری صادر کرده باشند.

اژه‌ای در پایان نشست خبری امروز و زمانیکه قصد داشت سالن را ترک کند با سؤال یکی از خبرنگاران مواجه شد که از او پرسید اخیراً یکی از نمایندگان مجلس گفته فیلم جشن زنانه سعدآباد را منتشر می‌کنم، آیا قوه قضاییه با این کار برخورد می‌کند یا خیر؟ که اژه‌ای تنها به گفتن این جمله که هنوز فیلمی منتشر نشده اکتفا کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها