امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81205
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد، ناصر پایانی‌فر در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد، ناصر پایانی‌فر در نشست حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه توسعه مراکز نیکوکاری مهم‌ترین برنامه حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در کشور است، اظهار کرد: این مراکز به دنبال ارائه خدمات بر اساس نیازهای مددجویان با محوریت‌ مساجد و استفاده از ظرفیت افراد محلی و خیران محله‌ها است.

رئیس گروه شبکه‌های نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی کشور هدف از ایجاد شبکه‏های نیکوکاری را مشارکت بیشتر و آسانتر نیکوکاران برای کمک به فقرا و نیازمندان عنوان کرد و افزود: متمکنین و افراد نیازمند هر محل توسط معتمدین آن محل شناسایی و به شبکه نیکوکاری معرفی می‏شوند تا توانمندان به نیازمندان همان محله کمک کنند.

پایانی‌فر با اشاره به اینکه در حال حاضر 590 مرکز نیکوکاری فعال در کشور افتتاح شده، اظهار داشت: امید است که تا پایان سال جاری این تعداد به دو هزار مرکز در سراسر کشور برسد زیرا این مراکز بستر مناسبی را برای مشارکت حداکثری مردم و نیکوکاران در امور دستگیری از محرومان فراهم می‏کند.

وی با ابراز رضایت از شبکه‌های نیکوکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: در بازدیدهای صورت گرفته از مراکز نیکوکاری استان، تعامل سازنده جهت پیشبرد امور مشهود بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست تأسیس و تشکیل مراکز نیکوکاری را مصداق واقعی آیات قرآن دانست.

سیدغلامرضا متقی تأکید کرد: هدف از تأسیس مراکز نیکوکاری ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در کشور و افزایش مشارکت‌های مردمی در امر خدمت‌رسانی به نیازمندان جامعه است.

وی تصریح کرد: ایجاد چنین مراکزی موجب می‏شود تا حق محرومان ضایع نشود و با شناسایی به موقع آنان در هر محله، سریع‌تر و با حفظ شأن و آبروی نیازمندان و نظارت مستمر، به مشکلاتشان رسیدگی شود.

متقی بر شیوه‌های نوین اطلاع‌رسانی در خصوص اجرایی شدن ترویج فرهنگ مراکز نیکوکاری و فرهنگ‌سازی عمومی در این راستا تأکید کرد.
 انتهای پیام/82009/ر/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها