امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81217
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علیرضا مرادی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل با اشاره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علیرضا مرادی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل با اشاره به اینکه وزارت کشور بر فعالیت منظم جلسات استانی و شهرستانی در زمینه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد، اظهار داشت: تداوم فعالیت کمیته‌ها نیز در این زمینه حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه حوادثی که پس از مصرف موادمخدر رخ می‌دهد باید اطلاع‌رسانی شود، افزود: این اطلاع‌رسانی‌ها یک هشدار است.

مرادی با اشاره به اینکه آمار مرگ دو نفر در تهران و 9 نفر در کشور بر اثر مصرف موادمخدر نگران‌کننده است، گفت: وزیر کشور معتقد است که در این زمینه باید اطلاع‌رسانی شود تا همه نسبت به آن آگاهی پیدا کنند.

این مسئول با اعلام اینکه در زمینه سوءمصرف مواد مخدر نباید تنها به یک طیف خاص حمله کنیم، گفت: متاسفانه این بلا دامن بسیاری را گرفته است.

مرادی با تاکید براینکه به شورای مبارزه با مواد مخدر نباید نگاه خدمتی و کمیته‌ای داشته باشیم، تصریح کرد: در زمینه مبارزه با موادمخدر باید عزم جدی داشته باشیم.

وی با اشاره به اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: این امر مورد تاکید وزارت کشور است تا همگان خطرات سوء‌مصرف مواد مخدر را یادآوری کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران با بیان معضلات مواد مخدر در جامعه گفت: امروز قرص ترامادول در عطاری‌ها فروخته می‌شود و این کار کمیته‌های درمان ستاد مبارزه شهرستانی است که نسبت به این امر واکنش نشان دهد.

وی افزود: متاسفانه فروش متادون‌های قلابی در سطح شهرها زندگی کسانی که ناآگاهانه از آن استفاده می‌کنند را به خطر انداخته به طوری که 46 درصد مرگ در گروه مصرفی‌های موادمخدر بر اثر خوردن خودسرانه متادون است.

این مسئول با تاکید بر جمع‌آوری خرده‌فروشان و باندهای بزرگ توزیع مواد مخدر اظهار کرد: هنوز تعداد معتادان شهرستان‌ها مشخص نیست و این وظیفه نیروی انتظامی است که نسبت به ارائه آماری در این زمینه افرادی که به کمپ‌ها فرستاده‌ می‌شوند آمار ارائه کند.

مرادی با اشاره به اینکه لزوم وجود خیرین در زمینه مبارزه با مواد مخدر در حوزه فرهنگی و پیشگیری و پس از ترک وجود دارد، گفت: این زمینه شهرستان‌ها باید گروه‌های فعال را ساماندهی کرده و وارد عمل کنند.

وی با بیان اینکه مرکز پیشگیری‌های اجتماعی در مناطق پرخطر نباید بدون اطلاع ستاد مبارزه با موادمخدر تعطیل می‌شد، اظهار داشت: باید جایگزین این مراکز ابتدا مشخص و سپس تعطیلی آنها اعمال می‌شد که این امر پیگیری می‌شود.
انتهای‌پیام/86011/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها