امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8122
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۴۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، گروهی از خطاطان در نجف اشرف در حال پایان دادن به کتابت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، گروهی از خطاطان در نجف اشرف در حال پایان دادن به کتابت طولانی‌ترین نسخه قرآن کریم هستند تا این نسخه از قرآن در کتاب گینس ثبت شود.

بنابر این گزارش «حسین الخرسان» یکی از این خطاطان گفته است: این نسخه از قرآن کریم یک مصحف به طول 5.5 متر و عرض یک متر است که در آن 9 تن کاغذ به طول 13 هزار متر کار برده شده است.

وی با بیان اینکه 4 خطاط حدود یک سال است در حال انجام این کار هستند، گفت: این افراد توانسته‌اند تاکنون یک سوم قرآن را خطاطی کنند اما به دلایل نبود برق در عراق و مشکلات دیگر این مساله به تاخیر افتاده اما کار همچنان ادامه دارد تا به پایان برسد.

الخرسان با بیان اینکه این خطاطان 15 ساعت در روز کار می‌کنند و اجرتی نیز بعدا خواهند گرفت، افزود: هر فرد در این پروژه کار خاص خود را انجام می‌دهد، فردی صفحه قرآن را برای کتابت آماده می‌کند، نفر دوم کلمات را کتاب می‌کند، نفر سوم حرکات حروف را می‌گذارد و نفر چهارم تزئینات هر صفحه از این قرآن را برعهده دارد.

بنابر این گزارش طرح کتابت این نسخه از قرآن کریم تحت فعالیت‌های «نجف پایتخت فرهنگی جهان اسلام» انجام می‌شود که قرار بود از سال گذشته این شهر به این عنوان نامگذاری شود اما نخست وزیر عراق آن را به وقت دیگری موکول کرد.

به گزارش فارس بزرگترین قرآنی که هم‌اکنون در گینس ثبت شده است، نسخه‌ای به طول 170 سانتیمتر و عرض 400 سانتیمتر است که توسط «علیرضا ستاری» در اصفهان کتابت شد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها