امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81224
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش فرهنگیان تهران با عنوان «معلم، دیده‌بان فرهنگی» عصر امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش فرهنگیان تهران با عنوان «معلم، دیده‌بان فرهنگی» عصر امروز با حضور غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ‌سیدمحمدباقر پیش‌نمازی معاون اسبق پرورشی وزارت آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان در سالن همایش تفاهم برگزار شد.

محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی در سخنانی اظهار داشت: فلسفه برپایی این همایش لبیک گفتن به مقام معظم رهبری با توجه به اینکه امسال فرهنگ و اقتصاد در اولویت کارها قرار گرفته است، بوده و بنای‌مان این است تا دغدغه‌های فرهنگی را رفع کنیم.

وی ادامه داد: دشمن فکر می‌کرد با ترور افرادی مثل شهید مطهری و شهید بهشتی کشورمان زمین‌گیر می‌شود اما آنها به نتیجه نرسیده و حالا به فرهنگ روی آورده‌اند.

فرشیدی به وظایف معلمان اشاره کرد و افزود: وظیفه ما معلمان این است که به مسئولیت فرهنگی و دینی خودمان فکر کنیم و می‌توانیم دانش‌آموزان را در عرصه‌های سلبی و ایجابی هدایت کرده و نسبت به نسل آینده مصونیت‌بخشی داشته باشیم و دانش‌آموزان را با ولایت فقیه، قرآن و حجاب آشناتر سازیم.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی یادآور شد: مدیران آموزش و پرورش وظیفه دارند از حرکت معلمان در این خصوص حمایت کرده و دستورالعملی صادر شود تا مدیران از بحث نماز مثل کلاس ریاضی حمایت قاطع کنند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به نقش خطیر معلمان افزود: فرهنگیان به عنوان جامعه تأثیرگذار از مدیران کلان نظام به خصوص مدیران فرهنگی در خصوص سینما، کتاب و نشریات انتظاراتی دارند و باید در مورد مسائل فرهنگی مطالبات خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها