امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81234
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العالم  دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل متحد، درباره مسائل مبهم مطرح شده در توافقنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العالم  دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل متحد، درباره مسائل مبهم مطرح شده در توافقنامه امنیتی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ابراز نگرانی کرد.

دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای تأکید کرد: این امکان وجود دارد که کشورهای عضو شورای همکاری از این توافقنامه در جهت سرکوب آزادی بیان و نقض حریم خصوصی شهروندان و ساکنان این کشورها استفاده کنند.

5 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان ، بحرین ، قطر ، امارات و عمان) در نوامبر 2012 به این توافقنامه امنیتی پیوستند؛ ولی پارلمان کویت با وجود مخالفت شدید بعضی از نمایندگان همچنان در حال بررسی مسأله پیوستن به توافقتنامه امنیتی است.

دیدهبان حقوق بشر به کویت توصیه کرد که به این توافقنامه نپیوندد.

"جو ستورک" معاون مدیراجرائی بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: این توافقنامه امنیتی بهانه قانونی دیگری برای سرکوب مخالفان است . لازم است شهروندان و ساکنین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بدانند که حکومت‌های این کشورها توافق کرده‌اند که مبادله اطلاعات ویژه زیر نظر وزیر کشور انجام شود.

از بین 20 ماده قانونی که در این توافقنامه آمده است، ماده مبهمی هست که مواجهه با "دخالت در امور داخلی" سایر کشورهای عضو شورای همکاری را بیان می‌کند و ممکن است این ماده قانونی در جهت جرم دانستن انتقاد از کشوزهای عربی حوزه خلیج فارس استفاده شود. همینطور ماده دیگری به مبادله اطلاعات شخصی شهروندان و ساکنین با تصمیم مسئولین وزارت کشور اشاره دارد.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها