امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81236
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار در پی اقدام رژیم آل خلیفه در اخراج آیت الله شیخ حسین نجاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار در پی اقدام رژیم آل خلیفه در اخراج آیت الله شیخ حسین نجاتی نماینده آیت الله سیستانی از بحرین، هفده نهاد حقوقی از جامعه بین المللی خواستند برای توقف ظلم مذهبی و نقض آشکار آزادی های دینی و قوانین بین المللی و داخلی در این کشور اقدامات فوری اتخاذ کنند.

در بیانیه ای که نهادهای حقوقی بحرین و برخی کشورهای عربی و غربی آن را امضا کرده اند آمده است: این تصمیم دولت منامه تهدید کننده وحدت ملی در بحرین و مقدمه ای برای اخراج سه شهروند دیگر بحرینی است که منامه بطور غیرقانونی هویت آنان را سلب کرده است.

این بیانیه افزود: بحرین با این کار خود به کشوری مبدل شده که حاکمیت آن به طور گسترده اقداماتی را در تبعیض نژادی و نقض آزادی های دین مرتکب می شود که از جمله آنها تخریب مساجد شیعیان و انحلال شورای اسلامی شیعیان است.

این بیانیه تاکید کرد: در حالیکه جامعه حقوقی بین المللی این تجاوزات حکومت بحرین را محکوم می کند، مقامات این کشور تا کنون هیچ عذرخواهی نکرده یا مسئولان سیاسی و امنیتی را که در این پرونده ها مقصر هستند مجازات نمی کند.

این نهادهای حقوقی از رژیم آل خلیفه خواستند دست از تجاوزات گسترده علیه حقوق بشر در بحرین که با اهداف سیاسی و انتقام جویانه صورت می گیرد، برداشته، توصیه های کمیته بسیونی را عمل کرده و برای بازگرداندن نماینده آیت الله سیستانی به کشورش اقدام کند.
انتهای پیام/ص
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها