امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81241
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه‌های خبری الجزائر، «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس جمهور الجزایر امروز دوشنبه پس از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه‌های خبری الجزائر، «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس جمهور الجزایر امروز دوشنبه پس از ادای سوگند ریاست جمهوری تاکید کرد که اولویت کارش حفظ ثبات الجزایر و حمایت از آشتی ملی است.

بوتفلیقه خطاب به تروریست های الجزایری فعال در خارج از کشورش تاکید کرد: دست الجزایر به سوی فرزندان گمراهش دراز است و از آنها می‌خواهد که به دیارشان بازگردند.

وی در عین حال تاکید کرد که قانون با هر گونه حمله تروریستی که امنیت شهروندان و اموال آنها را هدف بگیرد، برخورد جدی می کند.

بوتفلیقه در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد که به زودی فرایند ایجاد اصلاحات سیاسی در الجزایر را آغاز می کند به گونه ای که قانون اساسی این کشور به صورت توافقی بازنگری می شود.

وی تاکید کرد که ایجاد اصلاحات با مشارکت همه احزاب سیاسی، نهادهای جامعه مدنی و شخصیت های ملی صورت می گیرد و در نتیجه آن استقلال قوا از جمله قوه قضائیه، ارتقای جایگاه مخالفان و فراهم شدن حقوق و آزادی بیش‌تر برای شهروندان شکل می گیرد.

رئیس جمهور الجزایر تداوم مبارزه با جرایم اقتصادی و در راس آن فساد و حمایت از توسعه را از دیگر اولویت‌های برنامه‌های خود دانست.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها