امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81242
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «العراقیة» اظهار داشت: روزهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «العراقیة» اظهار داشت: روزهای آینده شاهد تحولات مهم در زمینه مبارزه با تروریسم و داعش و حامیان آن خواهد بود.

مالکی اظهار داشت: هرکس که به وحدت عراق ایمان دارد و طائفه‌گری و شبه‌نظامی‌گری افراد مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی را رد می‌کند، شریک او به شمار می‌رود.

وی درباره دولت آینده‌ای که می‌خواهد آن را تشکیل دهد گفت که اعضای دولتش بر اساس شایستگی و شفافیت در عملکرد انتخاب خواهند شد نه روابط.

نخست‌وزیر عراق در واکنش به اینکه گفته می‌شود برخی مراجع تقلید او را تحریم کرده‌اند، گفت که چنین مسئله‌ای بعید است با این وجود به مرجعیت عالی شیعیان آیت‌الله سیستانی احترام می‌گذارد و نظر او را فصل الخطاب می‌داند و هر نظر دیگری را شخصی و به دور از نظر مرجعیت می‌داند.

وی افزود که آیت‌الله سیستانی نیز اعلام کرده که با همه گروه‌های سیاسی فاصله را رعایت خواهد کرد و بی‌طرف خواهد ماند و به رای شهروندان عراقی احترام می‌گذارد و از مردم نیز می‌خواهد که اصلح را انتخاب کنند.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها