امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81243
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه حریت، مأموران شهرداری استانبول با حمله به اردوگاه موقت 100 خانواده پناه‌جوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه حریت، مأموران شهرداری استانبول با حمله به اردوگاه موقت 100 خانواده پناه‌جوی سوری در محله «بیرام پاشای» این شهر، با آتش زدن چادرهای اقامتی این افراد، آنها از اردوگاه خود اخراج کردند.

به گفته شاهدان محلی، مأموران شهرداری پس از اخراج این افراد از محل سکونت موقت خود، هیچ مکان دیگری برای اسکان آنها درنظر نگرفتند و با توجه به بارانی بودن شهر استانبول در زمان این واقعه، جمعی از پناه‌جویان برای در امان ماندن از باران به ایستگاه اتوبوس «اسنلر» پناه بردند.

«یاسین ساراکایا» رئیس مأموران شهرداری محله «بیرام پاشا»، دلیل این اقدام را شکایت صاحب زمین عنوان کرده است.

دولت ترکیه که از ابتدای شروع بحران در سوریه، با باز گذاشتن مرزهای خود بر روی تروریست‌های عازم سوریه نقش پررنگی در افزایش خشونت‌ها در این کشور ایفاء کرده، بارها از تعهد خود به اسکان پناه‌جویان سخن گفته است.

بر اساس آمار «اداره مدیریت بحران» ترکیه، در حال حاضر بیش از 90 هزار آواره سوری در ترکیه زندگی می کنند که بر خلاف تبلیغات دولت ترکیه در حمایت از پناه‌جویان سوری، تنها 224 هزار تن از این افراد، در اردوگاه های رسمی اسکان یافته اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها