امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81246
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه ساعتی پیش با حضور در دادگاه عالی قانون اساسی این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه ساعتی پیش با حضور در دادگاه عالی قانون اساسی این کشور مدارک خود جهت نام نویسی و نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور را تقدیم دادگاه کرد.

  

بشار اسد متولد 11 سپتامبر 1965 میلادی، رئیس جمهور فعلی کشور سوریه و سومین فرزند حافظ اسد است. او در رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن تحصیل کرده‌است. وی دارای مذهب علوی و پس از فوت پدرش «حافظ اسد» به ریاست جمهوری سوریه برگزیده شد.

او علاوه بر زبان عربی، به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد. همسر بشار اسد، اسماء نام دارد و دارای سه فرزند می‌باشد. بشار اسد پس از به قدرت رسیدن، سعی کرد تا اقتصاد بسته سوسیالیستی سوریه که در زمان پدرش، حافظ اسد ساخته شده بود، را به یک اقتصاد باز و غیر سوسیالیستی تغییر دهد و اصلاحاتی در آن ایجاد کند.

بشار اسد از 15 مارس سال 2011 میلادی تاکنون درگیر بحران و جنگی تحمیلی از سوی دشمنانش شده است که قصد دارند، با سرنگونی وی ضربه مهلکی را به محور مقاومت وارد کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها