امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81249
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اونا»، جنبش «6 آوریل» در واکنش به صدور حکم ممنوعیت فعالیتش با انتشار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اونا»، جنبش «6 آوریل» در واکنش به صدور حکم ممنوعیت فعالیتش با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که همه فعالیت‌های این گروه مسالمت آمیز و بر پایه آزادی بیان است.

این جنبش همچنین از وزارت کشور و نهاد قضائی مصر انتقاد کرد و تأکید کرد که این گروه برای تأسیس و یا فعالیت خود به مجوز کسی نیاز نداشته و کسی حق ندارد به هر دلیلی این جنبش را از ادامه فعالیت منع کند.

جنبش 6 آوریل ارتش مصر را به کودتای نظامی در 30 ژوئن متهم کرد و «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع پیشین مصر را رهبر کودتا نامید.

این جنبش در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که ارتش مصر 40 درصد از بودجه دولت را بدون هیچ نظارتی برداشت کرده و بدون اینکه به مسئولیت اصلی خود در حفظ امنیت کشور توجه داشته باشد درگیر مسائل سیاسی و اداره کمپین انتخاباتی السیسی شده تا بتواند امپراطوری اقتصادی خود را حفظ کند. 

امروز دوشنبه، دادگاهی در مصر فعالیت‌های جنبش 6 آوریل را ممنوع اعلام کرد و خواستار مصادره اموال این گروه، که از گروه‌های مهم و تأثیرگذار انقلاب 25 ژانویه است، شد.

جنبش جوانان 6 آوریل ابتدا توسط احمد ماهر در بهار 2008 برای حمایت از کارگران شهر صنعتی المحله الکبری که برای اعتصاب در تاریخ 6 آوریل برنامه داشتند، در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شد.

تا ژانویه 2009 این گروه حدود 70 هزار عضو عمدتاً جوان و تحصیل‌کرده داشت که بیش‌ترشان تا پیش از آن در سیاست فعال نبودند؛دغدغه‌های اصلی آن‌ها شامل نبود آزادی بیان، وجود خویشاوندسالاری در دولت و اقتصاد راکد کشور است.

موسس این جنبش نیز در پی اعتراض به قانون ساماندهی تظاهرات که حقوق شهروندان مصری برای آزادی بیان و آزادی تجمع مسالمت آمیز را نقض می‌کند در زندان به سر می‌برد.

جنبش جوانان 6 آوریل از تأثیر گذار ترین گروه‌ها در جریان سقوط «حسنی مبارک» بود.
انتهای پیام/ب
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها