امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81255
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی درزی رامندی سفیر ایران در لوبلیانا امروز (دوشنبه) با یانکو وبر رئیس پارلمان اسلوونی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی درزی رامندی سفیر ایران در لوبلیانا امروز (دوشنبه) با یانکو وبر رئیس پارلمان اسلوونی در محل پارلمان این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

رئیس پارلمان اسلوونی در این دیدار ضمن خوشامد به سفیر کشورمان، بر اهمیت همکاری‌ها، دیدارها و تبادلات پارلمانی در راستای تعمیق مناسبات همه جانبه دو کشور تاکید کرد.

یانکو وبر اظهار داشت: جایگاه، موقعیت، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در مورد ایران، این احساس را به دست می‌دهد که ایران کشوری خاص است و علاقمندی شرکت‌های اسلوونی نیز برای گسترش همکاری‌های تجاری با ایران در حال افزایش است.

وی با اشاره به آمادگی پارلمان اسلوونی برای حمایت و همکاری در جهت ایجاد زمینه و بستر لازم برای توسعه بیش از پیش مناسبات دو کشور، تصریح کرد: با همکاری متقابل می‌توانیم روابط دو کشور را در جهت اهدافی که تعیین کرده‌ایم به پیش ببریم.

رامندی نیز در این ملاقات با اشاره به روند مثبت مناسبات تهران - اسلوونی در کلیه زمینه‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی، رفت و آمدهای پارلمانی دو کشور در دو سال گذشته را نشانگر اراده طرفین برای افزایش همکاری‌های پارلمانی و شناخت و تفاهم هر چه بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر توصیف کرد.

وی همچنین استمرار و افزایش رایزنی‌ها و این گونه دیدارها را پشتوانه‌ای در جهت تقویت روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی فیمابین دانست.

سفیر کشورمان با اشاره به اینکه در مدت کوتاه اقامت در اسلوونی شاهد ابراز علاقه فراوان مسئولان دولتی، پارلمان و شرکت‌ها و صاحبان صنایع بخش‌های خصوصی و دولتی اسلوونی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران بوده است، حمایت پارلمان اسلوونی را برای ایجاد بسترهای حقوقی و قانونی لازم جهت تسهیل این امر مهم توصیف کرد.

وی آمادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران را برای تلاش در جهت گسترش همکاری‌ها با اسلوونی در کلیه حوزه‌ها، به ویژه همکاری پارلمانی اعلام کرد.

تبادل نظر و رایزنی پیرامون رفت و آمدهای پارلمانی در سطوح بالا در آینده، از دیگر محورهای مورد گفت‌وگو در این دیدار بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار