امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8127
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۴۱
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر هشتمین جشنواره موسیقی نواحی اسامی گروه‌ها و هنرمندان شرکت کننده در هشتمین جشنواره موسیقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر هشتمین جشنواره موسیقی نواحی اسامی گروه‌ها و هنرمندان شرکت کننده در هشتمین جشنواره موسیقی نواحی را اعلام کرد.
«بهمن کاظمی» ضمن تجلیل و قدردانی از کلیه گروه‌ها و هنرمندانی که آثار خود را به دبیرخانه هشتمین  جشنواره  موسیقی نواحی ارسال کردند، گفت: با توجه به مصوبه هیات داوری، اسامی گروه‌ها و هنرمندان شرکت کننده در هشتمین جشنواره موسیقی نواحی مشخص شدند.
دبیر هشتمین جشنواره موسیقی نواحی، افزود: گروه‌های این دوره جشنواره متشکل از «گروه عاشق‌های تبریز» به سرپرستی عاشق حسن اسکندری از تبریز، «گروه قلیچ انوری» به سرپرستی قلیچ انوری از گنبد، «ساحل دلنوازان بلوچستان» به سرپرستی محمد اسحاق بلوچ نسب از چابهار، «گروه هی را (آئینی)» به سرپرستی فرشاد الوندی از ایلام، «گروه موسیقی قشقایی» به سرپرستی حسین کریم زاده از آباده، «گروه غمخواران جام» به سرپرستی پیمان غمخوار احمدی، از تربت جام، «گروه غلامحسین جمشیدی» به سرپرستی غلامحسین جمشیدی از ابرکوه یزد، «گروه کرمانج» به سرپرستی حسن طی‌بود از بجنورد، «گروه قمادین» به سرپرستی چراغ گیلانی از جیرفت، «گروه شاهنامه خوانی کردی» به سرپرستی شاپور کمالی از دالاهو، «گروه الغدیر» به سرپرستی سعید سیاحی از اهواز، «گروه چریکه» به سرپرستی سیدسلمان حسینی از تهران، «گروه نوجوانان بهار» به سرپرستی عبدالحمید رژیم از گنبد و «گروه وطن اغلو» به سرپرستی قدرت میرزاپور از شهریار است.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش تکنوازی و تکخوانی اسامی هنرمندان شرکت کننده به تنبور و تکخوانی «سیدسلمان حسینی» و «سیاوش یادگاری» از تهران، تکخوانی «محمدرضا اسحاقی» از بهشهر، تکنوازی دوتار «حسین ولی نژاد» از شیروان، تکنوازی تنبور «دنیا کمالی» از کرند غرب می‌باشند.

این پژوهشگر موسیقی نواحی، در ادامه گفت: تکنوازی دوتار «حسن تایانلوی بیگ» از تهران، تکنوازی تنبور «دامون کمالی» از کرند غرب تکنوازی بالابان آذری «اسماعیل خدایی» از تبریز، تکنوازی دف «سوگند موحدی» از رشت، تکنوازی تنبور «مبین میرزایی یزنی» از کرج و تکنوازی کمانچه «عبدالحمید رژیم» از گنبد اختصاص دارد.
کاظمی در پایان افزود: در هشتمین جشنواره موسیقی نواحی از «سیدخیال یادگاری» از کرمانشاه، «رسول زنگشاهی» از بلوچستان، «سهراب محمدی» از بجنورد، «عاشق حسن اسکندری» آذری، «ابوسعد زرگانی» عرب، «شیخ مراد» از ترکمن، «صمد حبیب» از گیلان-تالش و «علی شرفی» از بوشهر تجلیل می‌شود.
هشتمین جشنواره «موسیقی نواحی» از  29 تا 31 اردیبهشت همزمان در تهران و کرمان برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها