امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81274
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جی کارنی»، سخنگوی رسمی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد : حکم جدید دادگاه مصر همانند ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جی کارنی»، سخنگوی رسمی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد : حکم جدید دادگاه مصر همانند حکم ماه گذشته چالشی در برابر ساده ترین قوانین عدالت بین المللی به شمار می آید.

دادگاه کیفری المنیا در جنوب مصر دیروز دوشنبه در جلسه ای که بیش از 10 دقیقه طول نکشید حکم اعدام این متهمان را صادر کرد.

این دادگاه مارس گذشته نیز حکم اعدام 529 نفر از طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر را صادر کرده بود اما این احکام را لغو و دیروز دوشنبه بیشتر آنها را به حبس ابد کاهش داد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: آمریکا درباره محاکمه‌های جمعی و احکام اعدام به شدت احساس نگرانی می کند و هشدار می‌دهد که سرکوب مخالفان، افراط گرایی و بی ثباتی را در مصر تشدید می کند.

کاخ سفید افزود: با وجود اینکه استقلال دستگاه قضایی بخشی مهم از دموکراسی است اما این حکم نمی تواند با تعهدات مصر درباره حقوق بشر بین‌المللی هماهنگی داشته باشد.

در پایان این بیانیه آمده است: از دولت مصر می خواهیم به محاکمه‌های گروهی پایان دهد و احکام جمعی کنونی و گذشته را لغو کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها