امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81275
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
«محمود دیاب»، نویسنده، تحلیلگر و نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق پیش بینی کرد که هم ...

«محمود دیاب»، نویسنده، تحلیلگر و نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق پیش بینی کرد که هم زمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه شاهد تشدید اوضاع سیاسی و میدانی در این کشور خواهیم بود، همانگونه که طی دو روز گذشته نیز شاهد این امر بودیم.

دیاب بر این باور است که عملیات نظامی ارتش پایان نخواهد یافت، بلکه بر گستره و دامنه آن افزوده خواهد شد، به ویژه آنکه کشورهای دشمن سوریه و محور مقاومت در برابر چالش بزرگی که مردم سوریه با ایستادگی در برابر آنها ایجاد کرده‌اند، دست بسته نخواهند بود، به ویژه که هم اکنون در کنار ارتش و نظام خود قصد دارند، وارد انتخابات نیز بشوند.

وی تصریح کرد: معروف است که آمریکا دارای طرحی است که در صدد اجرای آن در سوریه و ایران و عراق است و قصد دارد، این طرح را از طریق کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و قطر و همچنین دستگاه‌های اطلاعاتی غربی و رژیم صهیونیستی اجرا کند، اما این طرح با ایستادگی و مقاومت مردم سوریه مواجه شد، به همین دلیل است که در روزهای آینده باید شاهد تشدید اوضاع در هر لحظه در سوریه باشیم.

این نماینده پارلمان سوریه تاکید کرد که سوریه تصمیم گرفت، با تکیه بر قانون اساسی و حقوقی که در این قانون به آن داده شده، انتخابات خود را برگزار کند و این انتخابات را حق مشروع خود می‌داند و قصد دارد، با روی آوردن به صندوق‌های رای فرد مورد نظر خود را انتخاب کند تا خواسته‌ها و چشم‌ داشت‌های این مردم را پیاده کند و این موضوع موجب نگرانی طرف‌هایی شده که مدعی حمایت از مردم سوریه هستند، اما جز جنگ برای آنها رهاوردی نداشته‌اند.

دیاب در پایان تاکید کرد: دخالت‌ طرف‌های دشمن سوریه در روند انتخابات بیانگر شکست کامل و حقیقی توطئه‌های انها در سوریه است و این موجب می‌شود تا آنها برای متوقف کردن روند انتخابات یا ایجاد خلل درآن دست به هر اقدامی بزنند، اما مطمئنا هیچ یک از این اقدامان نخواهد توانست مردم سوریه را از دستیابی به اهدافش یعنی آزادی و عدالت و ثبات و امنیت باز دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار