امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81276
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دولت موگادیشو  «محمد علی نور»، سفیر خود در نایروبی را روز شنبه گذشته فراخوانده بود و وی یکشنبه شب ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دولت موگادیشو  «محمد علی نور»، سفیر خود در نایروبی را روز شنبه گذشته فراخوانده بود و وی یکشنبه شب به کشورش بازگشت.

مقامات دولت سومالی از سفیر خود در نایروبی خواسته اند تا درباره بازداشت یک دیپلمات سومالیایی توسط پلیس کنیا در نایروبی و بدرفتاری با وی توضیح بدهد، این دیپلمات سومالیایی روز جمعه توسط نیروهای پلیس کنیا بازداشت و چندین ساعت مورد بازجویی قرار گرفت.

سفیر سومالی در نایروبی تاکید کرد: بازداشت دیپلمات سومالیایی در نایروبی نقض آشکار حقوق دیپلماتیک سومالی محسوب می شود و می تواند به روابط دو کشور لطمه وارد کند.

هنوز هیچ توضیحی درباره علت بازداشت و شرایط بازجویی این دیپلمات سومالیایی در نایروبی منتشر نشده است.

در پی سه انفجار در نایروبی، پایتخت کنیا، که به اعضای گروه الشباب سومالی نسبت داده شد، مقامات پلیس کنیا چهارم آوریل عملیات گسترده ای را برای پیگرد و بازداشت عاملان احتمالی این حملات آغاز کردند.

پلیس کنیا بیش از سه هزار نفر را که بیشتر آنها سومالیایی تبار بودند در چارچوب این عملیات بازداشت کرده است تا مورد بازجویی قرار بدهد و بسیاری از این افراد پس از بازجویی آزاد شدند اما برخی از آنها چندین روز در بازداشت ماندند.

از اکتبر سال 2011 تا کنون چندین انفجار و حمله خونبار در کنیا روی داده است، این حملات و انفجارها درست از زمانی آغاز شد که نیروهای ارتش کنیا برای مبارزه با گروه شورشی الشباب سومالی به جنوب این کشور جنگ زده اعزام شدند.

گروه الشباب تهدید کرده است در واکنش به حضور نظامیان کنیایی در خاک سومالی، حملات و انفجارهای بیشتری در خاک کنیا انجام خواهد داد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها