امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81278
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
«رامی صالح»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که پیش بینی می‌شود، آمریکا و ...

«رامی صالح»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که پیش بینی می‌شود، آمریکا و دست‌نشاندگان منطقه‌ای و غربیش اقدام به مانع تراشی برسر راه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه کنند، چون آن را چالش بزرگی پیش روی خود می‌بینند.

صالح در ادامه افزود: جنگ علیه سوریه که واشنگتن در نوک پیکان آن قرار دارد، با صخره انتخابات دموکراتیک و آزاد که گزینه انتخابی مردم است، مواجه شده است.

وی گفت: هم اکنون جنگ در سوریه دو گروه را نشانه گرفته؛ اول مردم سوریه که نظام و ارتش و کشور خود را انتخاب کردند و دوم گروه‌های مسلح تروریستی که هم اکنون به دشمنی علیه کشورهای حامی خود از جمله شیوخ عربی تبدیل شده‌اند.

صالح تاکید کرد که هدف گرفتن سوریه تنها به این دلیل بود که سوریه از جمله کشورهای تاثیرگذار و فعال محور مقاومت بود و اسرائیل آن را خطری علیه موجودیت خود به شمار می‌آورد، به همین دلیل تصمیم به مبارزه با آن گرفت.

وی خاطر نشان کرد: اما این جنگ هیچگاه نتوانست موجب فروپاشی نظام در سوریه شود، بلکه آنچه به نظر می‌رسد، نزدیک شدن اسرائیل به پایان راه خود است و بدون تردید دامنه آنچه اکنون در سوریه رخ می‌دهد به اسرائیل نیز کشیده خواهد شد.

وی حضور مردم سوریه در پای صندوق‌های رای را سیلی محکمی به گوش تمام طرف‌هایی دانست که بر سر سرنگونی نظام در این کشور شرط بندی کرده بودند و تاکید کرد: بدانید که فشارهای آمریکا و غرب و هم پیمانانش یعنی سازمان ملل و شورای امنیت علیه سوریه بازهم افزایش خواهد یافت و صرف نظر از بعد نظامی در ابعاد سیاسی و رسانه‌ای نیز تشدید خواهد شد.

این نماینده پارلمان سوریه خاطر نشان کرد: اعتماد و اطمینان مردم سوریه به دستگاه‌ها و موسسات حکومتی به طور عام و نهادهایی که روند انتخابات را دنبال و بر آن نظارت می‌کنند، راه را بر هر طرح و توطئه‌ استعماری در کشور خواهد بست.

وی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که ما در سوریه خواهان مشارکت همه طیف‌ها و طرف‌هایی در انتخابات هستیم که طی 3 سال گذشته در برابر توطئه‌های خارجی ایستادگی کردند و مردم سوریه هم اکنون تصمیم گرفته‌اند تا انتخابات خود را خود و به دست خود و به دور از هرگونه دخالت برگزار کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها