امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81280
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با وجود آرامشی که ارتش سوریه در مناطق «الراشدین» و بخش قدیمی شهر حلب و در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با وجود آرامشی که ارتش سوریه در مناطق «الراشدین» و بخش قدیمی شهر حلب و در اطراف 2 کوی «جمعیة الزهراء» و «الیرمون» بعد از حملات شدید افراد مسلح برقرار کرد، ولی اطلاعات به دست آمده هشدار می‌دهد که حلب در روزهای آینده و شاید بسیار نزدیک، شاهد جنگی بزرگ خواهد بود.

بر اساس آخرین اطلاعاتی که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از منابع مطلع میدانی در مرزهای سوریه با ترکیه کسب کرده است، دستگاه اطلاعاتی ترکیه یک کاروان مسلح از زیرمجموعه‌های جبهة النصرة را پوشش داده است.

این در حالی است که همین اطلاعات تاکید می‌کند که جبهة النصرة در این اواخر عناصر سوری خود را به دلایل نامشخصی از این گروه اخراج کرده است.

بر اساس اخباری که از مرزهای ترکیه می‌رسد، این کاروان از مرزهای این کشور به خاک سوریه وارد و در شهر «اعزاز» واقع در شمال حلب مستقر شده است که بر اساس اطلاعات رسیده این اقدام مقدمه حمله به حلب است.

همچنین سرکردگان گروهک‌های مسلح به شبکه‌های تلویزیونی همسو با خود گفته بودند، شکست سنگین آنها در حلب در ماه گذشته پایان جنگ علیه نیروهای ارتش سوریه نخواهد بود.

از سوی دیگر نیروهای ارتش سوریه بعد از اینکه در چند وقت اخیر یک جنگ تمام عیار اطلاعاتی را ناکام کردند و محاصره شهر «الشهباء» را در هم شکستند، به نظر می‌آید که در میدان نبرد قدرتمندتر باشند.

از نظر اجتماعی آشکار است که در شهر حلب دیدگاه مردمی، خوش‌بینی بیشتری دارد. شاهد این ادعا خبری است که شبکه المنار از ورود تجهیزات بزرگ ارتش سوریه به این منطقه داد. این خبر باعث شد تا اهالی این منطقه خوشحالی وشادی خود را از ورود این نیروها نشان بدهند.

در همین رابطه یک فرمانده نظامی ارتش سوریه فاش کرد که ارتش قصد دارد، در حلب عملیات جدیدی با عنوان «تیر خلاص» را شروع کند.

این منبع نظامی افزود که گشودن جبهه جدید همزمان با اقدام ارتش سوریه در ریف دمشق و حمص قدیم برای طرد گروهک‌های مسلح و به دست گرفتن کنترل این مناطق، صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: راهبردی که نیروهای ارتش در طول دو سال گذشته تحت عنوان«تاکتیک قطع ارتباط» مناطق تحت تصرف گروه‌های مسلح اتخاذ کردند، کارآمدی خود را به اثبات رسانده است، به ویژه بعد از شکست‌های سنگینی که ارتش به گروهک‌های مسلح وارد کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار