امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81294
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، حسین‌علی ‌ابراهیمی‌ کارنامی بعد از ظهر امروز در نشست خبری رونمایی از پوستر جشنواره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، حسین‌علی ‌ابراهیمی‌ کارنامی بعد از ظهر امروز در نشست خبری رونمایی از پوستر جشنواره شعر پریشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به علت عدم استفاده صحیح منابع آبی، برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، عدم کنترل بر روی چاه‌های غیرمجاز و وجود بیش از 300 چاه غیر مجاز باعث شده است امروز تالاب‌های ما در این استان دچار خسران شوند.

وی افزود: در کنار از بین رفتن این تالاب‌ها ما شاهد شور شدن خاک‌های اطراف، آلودگی، گرما و کم‌رنگ شدن کار کشاورزی در جوامع اطراف این تالاب‌ها هستیم.

ابراهیمی گفت: یکی از قابلیت‌های اصلی تالاب پریشان موضوع گردشگری و صید ماهی بود که توسط بومیان انجام می‌شد اما تمام این قابلیت‌ها از دست رفته و تبعات آن را در حوزه کشاورزی شاهد هستیم.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره یک کار فرهنگی است که امیدوارم نتایج و دستاوردهای آن ما را به سمتی ببرد که در حاشیه تمام تالاب‌ها این کار صورت گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: این جشنواره با هدف ارتقای فرهنگ عموم نسبت به احیای تالاب، مشارکت معنوی مردم و جلوگیری از خشکیدن دریاچه‌هایی مانند پریشان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره 15 خردادماه سال جاری، همزمان با آغاز هفته جهانی محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان فارس افزود: این جشنواره 22 خردادماه امسال با محورهای تنوع زیستی در تالاب پریشان، امید به آینده پریشان، احساس دوستداران محیط زیست در مورد تالاب بین‌المللی پریشان، خشکی پریشان و مهاجرت پرندگان برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: اگر امروز قصد برگزاری جشنواره‌ای را با نام شعر پریشان داریم، به خاطر اینکه اعتقاد ما بر این است که فرهنگ‌سازی در این حوزه می‌تواند به زنده نگه‌داشتن تالاب پریشان کمک کند.

ابراهیمی افزود: کشور ما از لحاظ قانون هیچ کمبودی ندارد اما ضمانت اجرای قوانین ما دچار اشکال شده که امید است با فرهنگ‌سازی در سال اقتصاد و فرهنگ این مشکلات کم‌تر شود.
انتهای پیام/2448/ط30
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها