امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81295
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حوزه هنری انقلاب اسلامی در نظر دارد با هدف بهره مندی از ظرفیتهای واقعه کربلا در زمینه خلق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حوزه هنری انقلاب اسلامی در نظر دارد با هدف بهره مندی از ظرفیتهای واقعه کربلا در زمینه خلق آثار تجسمی، هشتمین سـوگواره هنــر عاشورایـی (پـوستـرهای عاشورایـی) را هم‌زمان با محرم‌ و صفر سال 1436ﻫ.ق در آذر ماه امسال بـرگزار کند.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را مطابق با شرایط و مقررات سوگواره به دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند.

بخش‌های این سوگواره شامل: پوستر، تصویر سازی و پرچم های سوگواره و موضوعات آن حماسه عاشورا و  مادران شهدا اعلام شده است.

در فراخوان این سوگواره آمده است که توجه به جنبـه‌های زیبایی‌شناسانـه و نگاه طـراح در استفاده از نشانـه‌ها و عنـاصـر تصــویـری شایستــه در داوری حایـز اهمیت خواهد بود و آثـار رسیده توسط هیـأتـی متشکل از کارشنـاسان، استادان و صاحبنظران ارزیـابـی شده و آثـار انتخابـی در ابعاد  100 در 70 چاپ و در نمایشگاه عرضه خواهد شد. 

نمایشگاه آثار این سوگواره در نگارخانه ابوالفضل عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برپا خواهد شد. 

همچنین بر حضور برگزیدگان در مراسم پایانی جشنواره تأکید شده و اعلام شده است که حضور برگزیدگان این مراسم الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف از جشنواره تلقی خواهد شد.

جوایز بخش پوستر و پرچم  سوگواره شامل: دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به نفرات سوم در هر موضوع خواهد بود.

همچنین جوایز اعلام شده در بخش تصویرسازی شامل: دیپلم افتخار و مبلغ 35 میلیون ریال به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ 25 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به نفرات سوم در هر موضوع است.

زمان تحویل آثار سوگواره یکم تا 17 آبان 1393 داوری آثار ۲۰  آبان ماه و امور اجرایی و آماده سازی آثار 22 تا 30 آبان ماه 1393 اعلام شده است.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها