امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81296
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، محمد قاسمی‌پور پیش از ظهر امروز در جمع وبلاگ‌نویسان برتر استان یزد گفت: وبلاگ‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، محمد قاسمی‌پور پیش از ظهر امروز در جمع وبلاگ‌نویسان برتر استان یزد گفت: وبلاگ‌ها توانسته‌اند جای خود را به خوبی در فضای مجازی باز کنند اما باید نگاهی جدی‌تر به این رسانه شود و با شور و شعور بیشتر به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه هنر و رسانه امیدبخش است، عنوان کرد: وبلاگ‌نویسی در کشور ما نیز به خوبی میان قشر جوان شناخته شده است اما اگر می‌خواهیم در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید جریان وبلاگ‌نویسی و استفاده از وبلاگ به عنوان یک رسانه بر اساس فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی پا بگیرد.

کارشناس دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری بیان کرد: حضور در فضای مجازی و آوار اطلاعاتی که از سوی رسانه‌های مختلف بر سر مخاطبان ریخته است، مستلزم داشتن سواد رسانه‌ای است.

وی تاکید کرد: مخاطب باید قبل از آنکه جریان یا اطلاعاتی به او تحمیل شود، با سواد رسانه‌ای خود و با شعور و اندیشه‌ای که از آن برخوردار است با دشمن‌شناسی عمیق حرکت کند تا هر جریانی نتواند در فضای مجازی او را به سمت خود بکشد بلکه شعور و تامل او، قدرت انتخاب و تحلیل به او بدهد.

قاسمی‌پور عنوان کرد: اکنون عصری است که رسانه‌ها فرصت تحلیل و بررسی و تامل نمی‌دهند و هر یک در صدد جذب مخاطبان خود هستند و سواد رسانه‌ای و تقویت قدرت تجزیه و تحلیل است که این قدرت را به مخاطب می‌دهد تا انتخاب کند و در مورد انتخاب خود تامل کند.

وی تصریح کرد: فردی که وارد بحث اطلاعات می‌شود باید خودآگاهی داشته باشد چراکه برای اینکه بتواند آن‌ها را گزینش کند باید به سواد رسانه‌ای و درک مجموعه‌ای از اطلاعات برسد و آن را گزینش کند.

کارشناس دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری با اشاره به نقش وبلاگ‌نویسان متعهد و دلسوز در انتشار و ترویج آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد: وبلاگ‌نویسان، ظرفیت‌های وبلاگ‌ها را با ریشه‌های اعتقادی و دینی تقویت کنند و سهمی از وبلاگ‌ها را به شهیدان اختصاص دهند.

وی از وبلاگ‌ها به عنوان پایگاه ارزشمند تجربه‌های شخصی یاد کرد و افزود: در دنیای کنونی ما چیزی نیست که تبدیل به اطلاعات نشده باشد به جز تجربه‌های شخصی که کمتر به اطلاعات تبدیل شده‌اند اما وبلاگ‌ها توانسته‌اند محلی برای درج اطلاعات شخصی افراد برای مخاطبان مختلف باشد.

کارشناس دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری با تاکید بر اینکه وبلاگ‌نویسان باید تلاش کنند نگاه ادراکی را در مخاطبان خود زنده کنند، عنوان کرد: اغلب مخاطبان فضای مجازی، نگاه اخباری به رسانه‌ها دارند اما در وبلاگ‌ها باید به دیدگاه ادراکی رسید.

رئیس حوزه هنری یزد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه متاسفانه فرهنگ وبلاگ‌نویسی هنوز در میان مسئولان استان یزد پررنگ نشده است، اظهار کرد: در حالی که این امکان ارتباطی وجود دارد، بسیاری هنوز از آن غافلند.

سید ناصر امامی‌میبدی تاکید کرد: حیف است از این ظرفیت عظیم رسانه‌ای استفاده نشود و نباید تنها به چند وبلاگ که نگاه اخباری دارند و بعضاً بی‌اخلاقی‌هایی نیز انجام می‌دهند، بسنده کرد.

وی تصریح کرد: در استان یزد وبلاگ‌های ارزشمندی داریم که اغلب نادیده گرفته شده‌اند و حوزه هنری تلاش دارد این وبلاگ‌ها را به مخاطبان فضای مجازی معرفی کند.

گفتنی است، در این مراسم از برگزیدگان نخستین جشنواره استانی وبلاگ‌نویسی با موضوع هنر انقلاب اسلامی تجلیل شد.

ترویج هنر اسلامی ایرانی، به روز بودن، تولید محتوای غنی و جدید، میزان بازدید، گرافیک، خلاقیت در موضوع‌بندی، میزان لینک‌های مفید، بومی بودن هنرمند وبلاگ‌نویس و ... از جمله معیارهای انتخاب سه اثر در میان 50 اثر راه‌یافته به این جشنواره بوده است.
انتهای پیام/2464/م40/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها